adscode

ide’liler Avrupa Kodlama Haftası’nı Böyle Kutladı

ide okulları, Avrupa Kodlama Haftası’nı farklı kodlama tekniklerini kullanarak kutladı.

ide’liler Avrupa Kodlama Haftası’nı Böyle Kutladı
Kodlama
Eğitim teknolojileri alanında güçlü bir altyapı oluşturarak öğrencinin teknolojiyi sadece kullanma değil, üretme konusunda da gerekli beceriye kavuşmasını sağlayacak eğitim anlayışını benimseyen ide okulları, Avrupa Kodlama Haftası’nı farklı kodlama tekniklerini kullanarak kutladı.

ide okulları, her yıl Avrupa’nın belirli ülkelerinde kutlanan Avrupa Kodlama Haftası’nı, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle birlikte farklı kodlama tekniklerini kullanarak eğlenceli bir şekilde kutladı. Google, Apple ve Lego Education gibi şirketlerin de desteklediği Avrupa Kodlama Haftası’nda, kodlamanın dünyasına çocukların eğlenceli bir adım atması amaçlanıyor.

Kodlama Haftası, Türkiye, Litvanya, İngiltere, Yunanistan, Almanya, Fransa, İspanya gibi birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde de kutlanıyor. Kodlama eğitimi konusunda farkındalık yaratılması ve öğrencilerin kodlama öğrenmeye teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen Kodlama Haftası’na geçtiğimiz yıl 50 ülkeden bir milyona yakın öğrenci katılmıştı.

Bilgisayarlara bir işlemi yerine getirmeleri için izlemeleri gereken yolu adım adım yazılan komutlarla anlatmak olarak tanımlanan kodlama, günlük yaşamda telefonlardan araba göstergelerine, bilgisayarlardan sanayide kullanılan makinalara kadar birçok alanda kullanılıyor.

ide’liler Kodlamayı Çok Sevdi

ide okulları öğrencileri, diğer ülkelerin Kodlama Haftası’nı nasıl kutlandığı ile ilgili bilgiler aldıktan sonra, “Kodlama Öğrenmek İçin 10 Sebep” isimli videoyu izleyerek kodlamanın önemini kavradı. Böylece çocuklarda kodlama ile ilgili farkındalık oluşması amaçlandı.

Öğrenciler, Ode to code isimli kodlama oyunu ile komutları takip ederek robot dans yaptı. İnteraktif olarak gerçekleşen derste, kodlama ile ne gibi ürünler ortaya çıktığını öğrenen öğrenciler, kodlama dersinin sıkıcı değil, aslında oldukça eğlenceli olduğunun keşfetti.

Küçük yaşta verilen kodlama eğitimi, çocuğun bilişsel gelişimini de destekliyor.

ide okulları, teknolojiyle ilgili dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek eğitim sistemi içerisine entegre ediyor. 21. yy çocuklarının dili olarak anılan kodlama eğitimi, küçük yaşlardan itibaren öğrencilere ders olarak veriliyor. Kodlama eğitimi, aynı zamanda çocuğun hem yaratıcılık ve problem çözme hem de bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)