adscode

JA Startup Türkiye 2024 Başlıyor

Junior Achievement Europe’un 21 yıldır yürüttüğü JA StartUp Programı, MetLife Vakfı'nın desteğiyle Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından bu yıl Türkiye'de 4. kez gerçekleştiriliyor.

JA Startup Türkiye 2024 Başlıyor
Vakıf ve Dernekler
Güncelleme : 10-May-24 10:33

Junior Achievement Europe tarafından 21 yıldır gerçekleştirilen, 20 ülkenin dahil olduğu JA StartUp Programı; Türkiye’de ilk olarak 2021 yılında MetLife Vakfı’nın katkılarıyla, Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından başlatılmıştı.

JA Startup Türkiye, 19-30 yaşındaki üniversite öğrencisi gençlerin iş dünyası gönüllüleri, eğitmenler ve mentorlar ile kendi startup’larını kurabilmelerine olanak tanırken aynı zamanda fikirlerini bir işe dönüştürmeleri için eğitim, atölye çalışmaları ve mentorluk desteği de veriyor.   Öğrencilere temel finans eğitiminden prototip geliştirmeye kadar her konuda destek sağlayan program, gençlere hibe ve uluslararası bir iş ağının parçası olma fırsatı da sunuyor.

JA StartUp Programı dördüncü yılında da, kendi girişimini hayata geçirmek isteyen gençleri ve Genç Başarı mezunlarını desteklemeye ederken; programa kabul edilen ekipler, girişim yolculuklarında ihtiyaç duydukları tüm eğitimleri ücretsiz olarak alabiliyor. Gençler aynı zamanda; MetLife Türkiye yöneticilerinin ve iş dünyası profesyonellerinin mentor desteği ile eğitimlerini pekiştirerek, iş fikirlerini geliştiriyorlar. JA StartUp’a dahil olan gençler bu süreçte Gen-E 2024 Avrupa Girişimcilik Festivali’nin Sanal Fuar organizasyonunda diğer ülkelerin girişimleri ile tanışma ve fuar ziyaretçileri ile iş fikirlerini paylaşma fırsatı bulurken; çevrimiçi ödüllere ve programlara katılım da gösterebiliyorlar. Programın sonundaki Türkiye Finali aşamasında ise dereceye giren ilk üç takım belirlenerek, ödüllendiriliyor. 

MetLife Vakfı ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliği ile gerçekleştirilen JA StartUp’ın bu yılki programı, 1 Ocak tarihinden 30 Haziran’a kadar devam edecek.

4. yılına erişen programın yeni dönemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven şunları söyledi: “MetLife gönüllülerinin katkıları ve MetLife Vakfı’nın desteğiyle düzenlenen programın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Gençlerimizi yaratıcı fikirlerini başarılı birer girişime dönüştürebilmeleri yönünde motive etmek geleceğimiz adına da önemli bir sorumluluk. Bu yılki JA StartUp Programı’nın Türkiye ayağına katılacak tüm takımlara başarılar diliyorum. MetLife gönüllülerimizin eğitim ve mentorluk  destekleri ile çok değerli girişim fikirlerinin somut projelere dönüşeceğine inanıyorum. Teknolojiye ve dijitalleşmeye büyük yatırımlar yapan MetLife Türkiye adına, ortaya çıkacak inovatif yaklaşımları heyecanla bekliyorum.”

Geçtiğimiz sene Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın ev sahipliğini yaptığı Gen-e Avrupa Girişimcilik Festivali’nin, Avrupa’nın en büyük girişimcilik festivali olduğunu söyleyen Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Yıldırım Çelebi ise; “Festival bu yıl İtalya’da gerçekleştirilecek. JA StartUP birincisi ekip, bu festivale katılmaya hak kazanacak. Hem girişimlerini Avrupa’ya taşıma fırsatı yakalayacak hem de JA StartUP birincisi olarak Türkiye’yi temsil edecek. JA StartUP, 2023 yılında gençlerin yoğun ilgisiyle karşılandı; 34 girişim fikri ve ekipleri programa dahil olma fırsatı yakaladı. Bu fikirler arasında blockchain teknolojisini kullananlar, yapay zeka ile okuma zorluklarına çözüm bulanlar, üretkenliği artırıcı çözüm fikirleri gibi birçok farklı alanda çalışmalar yer aldı” dedi. 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)