adscode

Koç Fest 9 Yılda 2 Buçuk Milyondan Fazla Gence Ulaştı

​Koç Holding'in düzenlediği gençlik festivali Koç Fest, 10'uncu yaşını kutluyor.

Koç Fest 9 Yılda 2 Buçuk Milyondan Fazla Gence Ulaştı
Etkinlikler
Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları'nın finalleri ile eş zamanlı gerçekleşen Koç Fest, bu yıl 18 Nisan'da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden başlayacak. Muğla'nın ardından sırasıyla Balıkesir, Karabük, Sivas, Gaziantep, Antalya ve Isparta'da üniversitelileri spor ve müzik ile buluşturacak Koç Fest kapsamında, bu yıl ünlü rock grubu Athena sahne alacak. Koç Fest'in 10'uncu yılında üniversiteli sporculara olan desteklerini artırarak devam ettirmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, "Üniversiteliler spor ve müziği bir arada çok sevdi. Koç Fest ile 9 yılda 100 bin kilometre yol kat ettik. 32 şehirde 2 buçuk milyondan fazla gence ulaştık. Sponsoru olduğumuz Üniversite Spor Oyunları kapsamında 9 yılda 160 bin sporcu mücadele etti. Üniversite sporlarına olan ilgi de 9 yılda büyük ilerleme kat etti. Amatör branşlara verdiğimiz desteği her yıl artırdık. Başladığımızda üniversite spor oyunlarında mücadele edilen branş sayısı 12 iken bu yıl bu sayı 46'ya yükseldi. 22 bin sporcumuz da müsabakalara katılıyor. Üniversiteli sporcularımızın yurt içindeki ve yurt dışındaki başarıları ile gurur duyuyoruz. Genç nüfus için evrensel değerlere dayanan bir spor anlayışının benimsenmesi ile ülkemizde spor ve şiddetin bir arada anılmasının önüne geçileceğine inanıyoruz. Tam da bu sebeple, Koç Fest'e her yıl katılan üniversite ve sporcu sayısının arttığını görmek, tribünlerdeki coşkuya, sporcular arasındaki rekabet ve centilmenliğin buluşmasına tanıklık etmek bizlere ne kadar doğru bir projede yer aldığımızı gösteriyor" dedi.
Koç Fest'te bu yıl büyük final 10-17 Mayıs tarihleri arasında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde düzenlenecek. Isparta'da 5 bin sporcu mücadele ederken, tribünler de sporculara destek verecek. Gençler sporun yanı sıra Athena'nın konserleriyle de eğlenceye doyacak. Büyük finalin gerçekleşeceği Isparta'da mor ve ötesi de sahne alacak.
Oya Ünlü Kızıl: "9 yılda sahada 2 buçuk milyondan fazla, sosyal medyada ise 20 milyon gence ulaştık."
Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, 10. yılını kutlayan Koç Fest'in uzun soluklu bir organizasyon olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti: "Her sene artan bir heyecanla gençleri desteklemeye ve onları, spor, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturmaya devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 9 yılda 100 bin kilometre yol kat ederek 32 şehirde 33 üniversite ziyaret ettik, 82 festival düzenledik. 1 milyon 350 bin kişi konserlere, 350 bin kişi etkinliklere ve 50 bin kişi de spor salonlarında gerçekleştirilen etkinliklere izleyici olarak katıldı. Sosyal medya aracılığıyla 19 milyon 400 bin kişiye ulaştık. Bu rakamlar organizasyonun etki alanını ve yaygınlığını gözler önüne seriyor" dedi. Festivale gösterilen ilginin artmasıyla, her geçen sene programa yeni branşlar ekleyerek gençlerin farklı spor dallarına yönelmesine katkıda bulunduklarını söyleyen Oya Ünlü Kızıl, "Gençlerin yeni spor dallarıyla tanışması ve bu alanlarda başarılarının artması ile birlikte Türkiye'de az sayıda branşa odaklanmış spor anlayışının da zamanla zenginleşeceğine inanıyoruz" diye konuştu.
Oya Ünlü Kızıl: "Spora yaptığımız yatırım, gençlerimizin gelişimine önemli bir katkı sağlıyor."
Oya Ünlü Kızıl sözlerine şöyle devam etti: "Başladığımız günden bu yana Koç Fest, hep kendini geliştirerek gençlerin farklı spor dallarına ilgisini artırmak için çalıştı. Spora yaptığımız yatırım, gençlerimizin gelişimine önemli bir katkı sağlıyor. Koç Fest sağlıklı bir yaşamın öneminin yanı sıra mücadele etmeyi, takım çalışmasını, disiplin anlayışını da barındırıyor. Koç Topluluğu olarak sporun yaygınlaştırılması adına, bu yıl da Koç Fest için önemli bir kaynak ayırıyoruz. Koç Topluluğu şirketleri Arçelik, Aygaz, Beko, Grundig, Ford Otosan, Ford Trucks, Koçtaş, Opet, Setur, Tüpraş, Tanı, Avis, Bilkom, Fiat ve Yapı Kredi de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Fest'e destek veriyor. 400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Ekibimizde enerjimizi artıran üniversiteli gençleri de istihdam ediyoruz."
Kemal Tamer: "Koç Fest, ulusal alanda yapılan en kapsamlı ve en geniş katılımlı organizasyondur."
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, her yıl farklı üniversitelerin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Koç Fest Üniversitesi Spor Oyunları'nın spor, müzik ve eğlence temaları altında tam bir festival havasında gerçekleştiğini söyledi. Katılımcı gençlerin rekabet etmenin yanında dostluğun, paylaşmanın ve bir bütünün parçası olmanın hazzını yaşadığını söyleyen Tamer, bu sene yaklaşık 185 üniversite, 3 bin 500 idareci ve sporcunun katılımının beklendiği oyunların Türkiye'de ulusal alanda yapılan en kapsamlı ve en geniş katılımlı organizasyon olduğunu vurguladı.
2015 KOÇ FEST ROTASI:
Ø 18-23 Nisan 2015, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Ø 26-30 Nisan 2015, Balıkesir Üniversitesi
Ø 28 Nisan – 02 Mayıs 2015, Karabük Üniversitesi
Ø 03-07 Mayıs 2015, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
Ø 06-10 Mayıs 2015, Gaziantep Üniversitesi
Ø 10-14 Mayıs 2015, Antalya Akdeniz Üniversitesi
Ø 10-17 Mayıs 2015, Isparta Süleymen Demirel Üniversitesi
 
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)