adscode
adscode

MEF ÜNİVERSİTESİ FLIPPED LEARNING’İ ANLATMAK İÇİN MEKSİKA’DAN DAVET ALDI

Yenilikçi aktif öğrenme yönetimi olan Flipped Learning’e geçmek isteyen Meksika’daki Anahuac Üniversitesi’nden davet alan MEF Üniversitesi Flipped, Adaptif, Dijital ve Aktif Öğrenmedeki deneyimlerini paylaşmak üzere Meksika’daydı. 

MEF ÜNİVERSİTESİ FLIPPED LEARNING’İ ANLATMAK İÇİN MEKSİKA’DAN DAVET ALDI
Üniversite

 

 

Meksika’da yer alan Anahuac Üniversitesi tarafından davet edilen MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban ve Flipped Learning Küresel İnisiyatifi (FLGI) Global Gelişim Direktörü Errol St. Clair Smith ile birlikte üç gün boyunca Anahuac Üniversitesi’nde “Flipped Learning Master” eğitimi verdi. Anahuac Üniversitesi’nden üst yönetim, 19 dekan dahil olmak üzere 60 öğretim üyesinden oluşan seçilmiş ekibe uygulamalı Flipped Learning eğitimi verildi. 

 

Northern Colorado’da 2019’da gerçekleşen 5. Flipped Learning Konferansı’nda MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban ile iletişime geçen Anahuac Üniversitesi yönetimi, üniversitelerinde Flipped Learning’i uygulamaya karar verdikten sonra Dünyada tüm programlarında Flipped Learning’i uygulayan ilk ve tek üniversite olan MEF Üniversitesi’nden ve FLGI’dan bilgi ve eğitim almak için iletişime geçmişlerdi. Öğrenme ve Öğretme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban ‘‘MEF Üniversitesi’nde Flipped Learning ile ilgili deneyimlerimizi bugüne kadar ilki İngiltere ikinci ve üçüncüsü ABD’de olmak üzere üç kitap ile yükseköğretim düzeyinde paylaştık. MEF Üniversitesi’ndeki uygulamalarımız ve yürüttüğümüz yenilikler dünyanın birçok ülkesindeki yükseköğretim kurumunun ilgisini çekiyor. Bu alanda yürüttüğümüz çalışmaları her zaman paylaşmaya hazırız.’’ dedi.

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)