adscode

Sağlık çalışanları SOS veriyor!

Hastalanan sağlık personeli sayısı hızla artıyor.

Sağlık çalışanları SOS veriyor!
Milliyet Diyalog

Konu ne zaman koronaya ve doktorlara gelse, hemen herkesin anlattığı bir hikâyesi var.

Bugüne kadar bu zor süreci çok iyi idare eden Sağlık Bakanlığı’nda eminiz ki çok daha sağlıklı bilgiler vardır ama ben yine de yaşananların tam da göbeğinde olan bir Hocamıza son durumu sordum. Anlattıkları ilginçti:

“Hastalık, aktif hastalık döneminde çok bulaştırıcı. ‘Aktif hastalık döneminde’ herkes sağlık çalışanlarına koştuğu için doğal olarak sağlıkçılar ne kadar korunsalar da viral yükleri fazla oluyor. Viral yük: Bir kişinin sizi dövdüğünü düşünün; normal vatandaş ya da 10 kişinin birden birini dövdüğünü düşünün (sağlıkçılar).

Bağışıklıkları biraz düşmeye görsün, hemen semptomları ortaya çıkıyor. Çin’de halihazırda aktif salgın boyunca 4 saat mesai var. Bizde 24 saat ve hatta 36-48 saatlere kadar çıkabiliyor.

Bu zor süreç şu anda ancak bu şekilde yönetiliyor. Bunlar da bir şekilde geçecek. Her 100 yılda bir olan salgınlar bu dönem yaşanıyor. Hepsi bitti. Bu da bitecek...”

Fedakârca hizmet veren tüm sağlık personelimizi çok iyi koruyup, kollamalıyız. Önümüzde daha nelerin olduğunu bilmiyoruz. Maç uzatmaya giderse, onların her zamankinden çok daha zinde olmaları gerekir.

Eminiz ki tüm ayrıntılar biliniyor ve gereği düşünülüyordur ama alışkanlıklar kolay değişmiyor!..

Bakan Koca’nın şahsında, aylardır, gece gündüz demeden, cansiperane çalışan tüm sağlık personelimize şükranlarımızı sunuyor, sağlıklı günler diliyoruz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)