adscode
adscode

YKS başvuruları bugün sona erecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 8-9 Haziran'da yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) başvuruları bugün 23.59'da sona erecek.

YKS başvuruları bugün sona erecek
YKS

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kıymetli gençler, YKS başvurularında bugün son gün. Sınava girecek adayların 23.59'a kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir." hatırlatmasını yaptı.

Ersoy, adaylara, hazırlık sürecinde gösterdikleri gayretin neticesinde en başarılı sonuçları elde etmeleri temennisinde bulundu.

Adaylar başvurularını, ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan yapabiliyor.

YKS SON BAŞVURU GÜNÜ NE ZAMAN?
ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimine göre YKS başvuru işlemleri 1 Şubat 2024 Perşembe günü başladı, 26 Şubat 2024 Pazartesi günü sona erecek.

YKS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?
YKS geç başvuru 5 Mart ile 7 Mart 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?
YKS başvuru ücreti belli oldu. TYT sınav ücreti 295 Lira, AYT sınav ücreti 295 Lira, YDT sınav ücreti 295 lira olarak belirlendi. TYT, AYT ve YDT'nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 885 Lira başvuru ücreti yatıracak.


Geçen yıl YKS'de sadece TYT'ye girecek adaylar 115 Lira, TYT, AYT ve YDT'nin toplamına girmek isteyen adaylar ise 345 Lira başvuru ücreti alıyordu.

Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 5-7 Mart 2024 tarihlerinde ödenecek.

 

YKS NE ZAMAN? TYT, AYT NE ZAMAN?
YKS TYT sonuçta 8 Haziran 2024'de, AYT ve YDT kayıtları ise 9 Haziran 2024'de düzenlendi.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. YKS sonuçları 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacak.

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru süresi içerisinde, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr ​​internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuzların ve satışı yapılmayacaktır.


Aday başvurularını, 1 Şubat 2024 tarihinde ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Başvurusu'ndan yapabileceksiniz.

MSÜ İÇİN TYT VE AYT SINAVINA KATILMAK GEREKİYOR
2024-MSÜ'ye ayrılan adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2'nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından geçiş olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2024-YKS) başvuru yapmaları ve Harp Okulları için, 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2024-YKS'nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2024-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girecekleri.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)