Ygsde verilen silgi Ygs 2017 de verilen silgi cok kalitesizceydi ve silmekte zorluk yaşadık benim gorusumce.lutfen lysde bunu dikkate alsinlar.
Oyla Oy sayısı: 1486
Ygese - 12 Mart 2017 Pazar 14:29
dershane öğretmenlerinin atanması selam.5000 adet dershane öğretmeninin alımı yapılacaktı fakat 3500 adet öğretmen alımı yapıldı neden 1500 kişi daha alınmıyor? neden dershane öğretmenleri unutulup halen daha işsiz
Oyla Oy sayısı: 115
yılmaz gedikli - 01 Mart 2017 Çarşamba 11:47
2016 2017 1.teog mahkemesi Arkadaşlar merak etmeyin bu full çektim iptal edilmesin diyen insanların inadına iptal olacak merak etmeyin Turkce unutmak sorusu matematik k l sayi dogrusu iptal edilecektir . ozamanda bn ful cektim iptal olmasin diyenlerin burda yuzune vururuz . Az kaldi sabir arkadaslar iptal olmadigi zamqnda sizde bnim yuzume vurursunuz Onlarin inadina herbir oyunuz dava acan adama bir helal olsun. !!!!
Oyla Oy sayısı: 1128
Muhammed İslam Abidoğlu - 25 Şubat 2017 Cumartesi 17:22
yanlış sayısı Kitapçıkları öğretmenler kontrol etti fakat sonuçlara göre ben de 7yanlış fazla görünüyor
Oyla Oy sayısı: 187
ilaydabaydar - 04 Ocak 2017 Çarşamba 08:46
TEOG Herhangi bir soru iptal edilmemeli.Tüm soruların doğruluğu kesin.Haksız şekilde iptal edilen soru olursa benim gibi(full çektim) insanların haklarına gireceksiniz.O zaman zor sorular iptal edilirse rakip elenmez , sınav da sadece kağıt israfindan başka bi' şey olmaz.
Oyla Oy sayısı: 213
0 - 24 Aralık 2016 Cumartesi 22:15
2017 Tubitak bilim olimpiyatları 2017 yılında gerçekleşecek olan Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında katılım sağlanması planlanmaktadır. BAŞVURU KOŞULLARI ‘ndan bir madde çok ilginç! -31.12.2015 tarihi ve öncesinde kayıt olmuş öğrenciler arasından okul müdürlüklerince her alanda en fazla 6 öğrenci ile başvuru yapılabilir. Henüz 18 yaşını bile doldurmamış ve bazıları bu kapatılan okullarda %100 burslu olan bu çocukların suçu ne? Hem eğitim haklarına hem de insan haklarına karşı aykırı bir durum değil mi?
Oyla Oy sayısı: 596
hülya - 14 Aralık 2016 Çarşamba 14:58
Asli Öğretmenlik Sınavı Ücreti Yatıramayanlar Başarısız Sayılmamalı Asli Öğretmenlik Sınavı Ücreti Yatıramayanlar Başarısız Sayılmamalı Öğretmen Yetiştirme Dairesi (OYGM) sınav ücreti yatırmadığı için sınava giremeyenlerin başarısız sayılacağını ve gerekli hükümlerin uygulanacağını belirtti. Bunun düzeltilmesini istiyoruz başarısız sayılmayıp 18 Aralık Pazar günü yapılacak sınava katılmamızı bu mümkün değilse de bundan sonra yapılacak ilk yazılı ve sözlü sınava katılıp değerlendirilmesini istiyoruz. mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.
Oyla Oy sayısı: 29
Halil Yılmaz - 13 Aralık 2016 Salı 17:00
Teog 2016 HATALI SORULAR Bence Türkçe A kitapçığındaki 1. soru yanlış Matematikteki A kitapçığında 16. soru da hatalı fakat Din Kültüründeki A kitapçığındaki 19. soru doğru
Oyla Oy sayısı: 788
Şule - 12 Aralık 2016 Pazartesi 15:21
UNUTMAK TEOG MAHKEMEDE TÜRKÇÖE UNUTMAK SORUSU MAHKEMEYE VERİLMİŞ.VERENİN ELLERİNE SAĞLIKK..İNŞALLH İPTAL OLACAK YADA CEVAP D OLARAK DÜZELTİLECEKKK
Oyla Oy sayısı: 1836
yusuf alp - 06 Aralık 2016 Salı 15:00
Teog 2106 Meb geliştiği bırakıp sorular üzerinde objektif bir şekilde düşünmelidir . Eğer böyle giderse bir sürü insanın hakkına girecek ve insanlardan büyük tepki görecek!
Oyla Oy sayısı: 170
aysegül - 05 Aralık 2016 Pazartesi 16:51
teog soruları iptali 23-24 2017 tarihinde yapılan TEOG sorularının Türkçe-Mat ve ing müfredatta olmayan konu nasıl sorulur anlamıyor. yapan çocuklar özel ders alan yada imkanı olanlardır. yapamayanların imkanları olmayanların suçu ne. kesinlike iptal edilmeli. Din sorusunda iki cvp birden konulmuş. bu kadar çocuklar için hayati önem taşıyan bir sınavın bu kadar özensiz olmasını anlamıyorum. kesinlikle kabul edilemez kesinlikle sorular iptal edilmeli
Oyla Oy sayısı: 517
ahmet yalnız - 05 Aralık 2016 Pazartesi 10:39
Teog Teogdan mahkemeye taşınması gerekli olan sorulardan hititler ve meyve bahçesi mahkemeye taşınmamış en çok yanlış yapılan ve şıkların tam çıkmadığı için iptal olması gerekmektedir bunlarıda mahkemeye taşıyalım!!
Oyla Oy sayısı: 147
Teog mağduru - 03 Aralık 2016 Cumartesi 22:25
TEOGDAN BU SORULARDA DAVALIK OLMALI TEOGDA TÜRKÇEDEN HATIRLAMAK 2. MATEMATİK SAYI DOĞRUSU 3. DİNDEN MEYVE BAHÇESİ 4. TÜRKÇEDEN HİTTİLER SORUSU BU SORULARDA MATEMATİK MÜFREDAT DIŞI TÜRKÇE TDKYA AYKIRI MEYVE BAHÇESİ ÇO ÜST DÜZEY 8: SINIF ÖĞRENCİSİNE GÖRE TÜRKÇEDEN HİTİTLERDENDE ŞIKLAR TAM OLARAK ÇIKMAMAKTA!!!!
Oyla Oy sayısı: 496
Teog mağduru - 03 Aralık 2016 Cumartesi 15:25
TEOG TÜRKÇE' HATIRLAMAK' SORUSU soruya itiraz edenlerin itiraz noktası yanlış olduğu için MEB uygun bir cevap yolladı ve meseleyi kapatma yoluna gitti oysa asıl sorun şu: Yoğunluktan yapamaz olduk diyor, burda ihmal etmektir ne yani gözüm mü kör oldu ne oldu da yapamaz hale geldim, çeldirici olan şık kesinlikle mantık hatasıyla dolu Bu arada özetleyim sonuç olarak şıklarda 'yapamaz hale gelmek' değil, "ihmal etmek "yazmalıydı böyle olsaydı, çocuklar da yanılmazdı Yoğunluktan yapamaz hale gelinmez,yoğunluktan ihmal edilir ve bu çok nettir.!!
Oyla Oy sayısı: 376
nezahat akbaba - 01 Aralık 2016 Perşembe 21:07
TEOG SORULARI İPTAL EDİLMESİN... İPTAL EDİLECEK HİÇ BİR SORU YOKTUR. SORU HAZIRLAYICILAR VE MEB SORULARIN ARKASINDA DURMALI, ÖZEL OKULLARIN BAŞARISIZ ÖĞRETMENLERİNİN KAMUOYU YARATMAK İÇİN YAPTIKLARI KAMPANYA VE BENİM ÇOCUĞUM YANLIŞ YAPTI SORU İPTAL EDİLSİN DİYECEK KADAR SAÇMA BAHANELERİ OLAN VELİLER DİNLENMEMELİ VE HİÇ BİR SORU İPTAL EDİLMEMELİDİR. UNUTMAK SORUSU TARTIŞMAYA BİLE GEREK OLMADAN İPTAL EDİLMEMELİDİR.
Oyla Oy sayısı: 149
yener sazak - 01 Aralık 2016 Perşembe 19:46
2016 1 teog ozellıkle matematık K L sorusu İPTAL OLMAMALI. TEOG sorularının iptal edilmesi, bu iptali istenen soruları doğru yapıp, sınav stresi nedeniyle diğer sorulardan basit hata yapan öğrencilere haksızlık değil mi... Sorular hatalı olmadığı sürece, sırf biraz daha fazla dikkat ve irdeleme gerektirdiği için iptal edilmemeli. Sorular iptal edilirse, sıralama açısından bu soruları doğru cevaplayan öğrencilerin hak kaybına uğraması söz konusu… TEOG SORULARI İPTAL EDİLMESİN.OZELLIKLE MATEMATIK K L sorusu yaklaşık deger sorusudur.Ve mufredata uygundur.Meb yıllık planda bu konuyu teog1 kapsamında acıklamıstır.Ve kazanım testlerınde ornek soru paylaşmıştır. Kazanım 7 karekoklu ıfadeler 1 testı gıbı.
Oyla Oy sayısı: 220
Sema Gemici - 01 Aralık 2016 Perşembe 10:51
Teog turkce Bazilari iptal edilen sorulari dogru yapanlar ne olacak demis guldummm yanlis sorunun dogrusu olur muju...komik insanlarimiz var 5x5 :26 doru denecek cevabi 25 yapan itiraz edecek ama dorju yapanlar ne olacakkk
Oyla Oy sayısı: 76
yusuf alp - 01 Aralık 2016 Perşembe 08:18
TÜRKÇE SORUSUNUN DOĞRU CEVABI D! Türkçe'deki Hatırlamamak sorusunun doğru cevabı D şıkkıdır çünkü "Yoğunluktan dolayı kitap okumayı da unuttuk" cümlesindeki örtülü anlama bakarsak kişinin yoğun olması sebebiyle kitap okumayı ve başka şeyleri de yapmayı unuttuğu anlamı çıkıyor.Ama D şıkkında "Bir şeyi yapamaz hale gelmek" deniyor.Bir insan zamanla eskiden yaptığı şeyleri yaşlandığı için yapamaz hale gelebilir fakat kitap okumayı yapamaz hale gelemez.Ayrıca cümlede " kitap okumayı da unuttuk" deniyor.Bahsi geçen kişi başka şeyleri yapması gerektiğini de hatırlayamamış kitap okuması gerektiğini de.Dolayısıyla A şıkkındaki Hatırlamamak kelimesi açıkta kalmıyor ve cümlelerle eşlenemeyen şık D şıkkı oluyor.
Oyla Oy sayısı: 246
Ceren Kotkay - 30 Kasım 2016 Çarşamba 20:05
İPTAL OLMASI GEREKENLER Matematikteki K-L sayı doğrusu sorusu iptal olmalı.Türkçe'den Hatırlamamak sorusunun ise doğru cevabının D şıkkı kabul edilmesi gerekiyor.
Oyla Oy sayısı: 194
Ceren Kotkay - 30 Kasım 2016 Çarşamba 19:59
Unutmsk sorusu hatalı değil Unutmak sorusunda bir hata yok,gayet net bir soru.Soruyu yanlış yapan öğrenci veli ve yakınları sırf kendi çocukları puan alsın diye,diğer doğru yapan çocukların hakkına giriyor.Ayırt edici soru,adı üzerinde,herkes doğru yaparsa ne anlamı kalacak.Hiç boşuna çabalamayın,soru iptal edilmeyecek,çünkü DOĞRU
Oyla Oy sayısı: 136
Reyhan çalık - 30 Kasım 2016 Çarşamba 19:56
TÜRKÇE SORUSU 23 Kasım Teog'unun ilk sınavı olan Türkçe'deki Hatırlamamak sorusunun doğru cevabının D olduğunu ve sorunun iptal edilmemesini, doğru cevabın D şıkkı kabul edilmesini arz ediyorum.Çünkü oradaki bir cümle şuydu; " Yoğunluktan dolayı kitap okumayı da unuttuk." Bu cümledi bahsi geçen eylem kitap okumak.D şıkkındaki "Bir şeyi yapamaz hale gelmek." Bu cümle ile eşleşemez ve dışarıda kalır.Çünkü kitap okumak zamanla unutulacak veya yapamaz hale gelinebilecek bir faaliyet değildir.Bir insan zamanla yaşlandığı için bazı işleri yapamaz duruma gelebilir fakat kitap okumayı unutmaz."Nasıl kitap okunuyordu biri hatırlatsın?" Diye bir şey olamaz..Dolayısıyla kitap okumak eylemi zamanla yapamaz hale gelebileceğimiz bir olay değildir.
Oyla Oy sayısı: 145
Ceren Kotkay - 30 Kasım 2016 Çarşamba 19:56
TEOG TÜRKÇE UNUTMAK SORUSU İPTAL EDİLMEMELİDİR.! BU SORUYU YAPAMAYAN ÇOCUKLARIN VELİLERİ, SORU ÇOK AÇIK VE BASİT OLDUĞU HALDE, BİR UCUNDAN TUTUP SÜNDÜREREK SORUYU ETİK OLMAYAN BİR ŞEKİLDE İPTAL ETTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR. BİZ DE BU SORUYU DOĞRU YAPAN ÇOCUKLAR VE VELİLERİ OLARAK BU SORUNUN KESİNLİKLE İPTAL EDİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. TDK UZMANI ALİ PÜSKÜLLÜOĞLU SÖZLÜĞÜNDE, "UNUTMAK" SÖZCÜĞÜNÜN "BİR ŞEYİ YAPAMAZ DURUMA GELMEK ANLAMINI" PAHALILIK BÖYLE GİDERSE GÜLMEYİ UNUTACAĞIZ ÖRNEĞİ İLE AÇIKLAMIŞTIR. BURADA GÜLMEK EYLEMİNİN NASIL YAPILDIĞINI UNUTMAK DEĞİL, ARTIK GÜLÜNEMEYECEĞİ ANLATILMAK İSTENMİŞTİR. HATIRLAMAMAK YANİ ANIMSAMAMAK ANLAMINI İSE "BELLEĞİNDE KALMAMIŞ OLMAK, AKLINDAN ÇIKIP GİTMEK, AKLINDA KALMAMAK" OLARAK AÇIKLAMIŞTIR.
Oyla Oy sayısı: 144
yener sazak - 30 Kasım 2016 Çarşamba 17:32
teog haksızlığı teogda bözel okullar puanları şışırıyor haksızlık degılmı devlet okullarındakı ogrenciler ise alın teriyle kazanıyor haksızlık değil mı hatta devlet okullarında okuyan bazı ogrenciler belkı puanı yukselsı diye özel okullara gitmıstır haksızlık bu karşı çıkalım teogda düşük puan almış özel okula giden ögrencilere normak okul puanlarına bakılsın onlar da hakkettikleri lisele gitsinler devlet okulunda okuyan ögrencilerin hakkını yemesinler böyle yapan ögretmenler diğer ogrencilerin hakkını yıyolar karşı çıkalım herşey bizim elimizde hakkımızı yemesinler ..........
Oyla Oy sayısı: 60
Havvanur Koçyiğit - 30 Kasım 2016 Çarşamba 13:43
teog soruları hatalıııı türkçede hatırlamak sorusu ve hititlıler sorusu hatalı hititlilerde kesin hangisi olabilir diyo ama eserler birakması olacaktı kültürel degil kültürel oldugu kesin olarak açıklanamaz dinde meyve bahçeli soru ve paylaşma duygusu insanın dogasında vardır sorusu iptal olmalıdır cunku insanın dogasında paylasma duygusu olmaz bazı kısıler dogustan paylasmayı sevmez şıklar hatalı dinde
Oyla Oy sayısı: 57
Havvanur Koçyiğit - 30 Kasım 2016 Çarşamba 13:31
Sayfa Başına: Sayfa: