adscode
adscode

15 TEMMUZ SONRASI EĞİTİM UYGULAMALARI MECLİS’E TAŞINDI

CHP’li Ceyhun İrgil, 15 Temmuz sonrası eğitim alanındaki uygulamaların ve FETÖ benzeri yapılanmalara karşı alınacak tedbirlerin Meclis tarafından araştırılmasını önerdi.

15 TEMMUZ SONRASI EĞİTİM UYGULAMALARI MECLİS’E TAŞINDI
Eğitim
TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi olan CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sonuçları düşünülmeden çıkarılan OHAL kapsamındaki KHK’lar veya Milli Eğitim Bakanlığının çıkardığı genelgeler ile hızlı alınan kararların kaygı verici olduğunu ve eğitim politikasının yeni tartışmalara yol açtığını belirtti.

İrgil’in savunmasız görevden alınan ve ihraç edilen öğretmenler ile akademisyenleri, iptal edilen ders kitaplarını, kapatılan ve dönüştürülen okullar ile kapatılan üniversiteleri, statüleri değiştirilen ÖYP’li araştırma görevlilerini, proje okullarındaki atamaları, sözleşmeli öğretmenlik mülakatı tartışmalarını, partizan kadrolaşmayı ve mağdur olan yüzbinlerce öğrenciyi hatırlattığı önergenin gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:

HER PLATFORMDA TARTIŞILIYOR

“Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki bu değişim ve dönüşümler öğrencilerden velilere, öğretmenlerden ilgili uzmanlara kadar her platformda tartışmalara neden olmaktadır. 15 Temmuz darbe girişimi ile FETÖ’nün eğitim alanında yapılandığı ve yapılaştığı dikkate alınacak olursa, eğitim alanında atılacak adımların önemi bir kez daha anlaşılacaktır.  

Bu bağlamda; 15 Temmuz uygulamaların olumlu ve olumsuz sonuçlarının irdelenebilmesi, eğitimde FETÖ/PDY benzeri yapılanmalara karşı ne gibi tedbirler alınması gerektiğinin belirlenebilmesi ve eylem planlarının ortaya konabilmesi için Anayasanın 98 inci Meclis İçtüzüğünün 104 ve 105 inci maddeleri gereğince bir Meclis Araştırması açılmasını arz ve talep ederiz.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)