adscode
adscode
adscode

adscode

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak, sorusunu soran yüz binlerce öğrenci için Milli Eğitim Bakanlığı ‘güncellenen sınav sonuçları’ açıklanma tarihini yayınlandı.

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Sınavlar
Öte yandan LGS soruları ve cevapları, ÖDSGM sitesinde yayınlanırken LGS puan hesaplama nasıl olacak sorusunun cevabı aranıyor.

LGS (Liseye Geçiş Sınavı), TEOG yerine gelen sistem, 2 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşti. LGS Matematik soruları, MEB’in bu zamana dek yaptığı en zor sınavlardan biri olarak gözüktü. Birçok eğitim uzmanı, Matematik hocalarının bile zamanında soruları yetiştiremeyeceği öngörüsünde olurken, sınavın eleyici dersi seçildi. Matematik soruları ve cevapları üzerinden puan değerlendirmesi (aritmetik ortalama) puanda etkisini göstermesi bekleniliyor.

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

2 Haziran 2018 Tarihinde Yapılan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Ait Soru ve Cevap Anahtarları, ÖDGSM’nin resmi web sitesinde yayınlandı. LGS sayısal bölüm kitapçığı ve LGS sözel bölüm kitapçığı ‘A’ türünden verildi. Soruları ve cevapları görmek için tıklayınız

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Haziran 2018 Cuma günü sınav sonuçları açıklanması beklenirken, MEB sınav sonuçlarının tarihini değiştirdi. LGS sınav sonuçları, 26 Haziran 2018 Salı günü açıklanıyor. MEB, sonuçların açıklanacağı saat konusunda resmi bir açıklama yapmadı.

LGS SINAVI İPTAL Mİ?

Sınav sorularının sızdırılmasına dair MEB soruşturma açarken, üç öğretmen gözaltına alındı. LGS sınavı iptali mi, sorusunun cevabını MEB resmi olarak açıklamadı.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)