adscode

Bursluluk sınavına 205 bin öğrenci katıldı

Doğa Koleji'nin bursluluk sınavına 205 bin 764 öğrenci katıldı.

Bursluluk sınavına 205 bin öğrenci katıldı
Eğitim
Güncelleme : 18-Jan-23 13:43

Doğa Koleji açıklamasına göre, sınava Türkiye genelinde Doğa Kolejli olmak isteyen 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf kademesinden öğrenciler katıldı. Doğa Koleji, çeyrek asra yaklaşan eğitim tecrübesi ve yüksek standartlardaki eğitim ile ülkesine değer katmak için çalışmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdürü Enis Eryaman, memnuniyetin güvene dönüştüğünü belirterek, "20 yıllık tecrübemiz, zengin içeriğimiz ve alanında uzman öğretmenlerimizle çocuklarımıza ve geleceğimize hizmet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Eryaman, başarılı öğrencilere yüzde 100’e varan burs desteğinin nitelikli eğitimde fırsat eşitliği getirdiğini kaydederek, öğrencinin hem ortaokul hem de lise eğitiminde erişebileceği bursları, eğitimde fırsat eşitliğinin temeli olarak yorumladı.

Eryaman, "UNESCO’nun Incheon Bildirisi, 'Kapsayıcı, Eşit, Kaliteli Eğitime ve Herkes İçin Hayat Boyu Öğrenmeye Doğru' başlığı ile kabul edilmiştir. Fırsat eşitliği anlayışı, başarının ödüllendirilmesi ile buluşunca bursluluk sınavlarımızın değeri ortaya çıkıyor." dedi.

Cumhuriyet’in 100. yılında belirlenen eğitim hedefleri ve bu vizyonla başarıyı her zaman destekleyecek olan Doğa Koleji Yönetimi, bursluluk sınavında kendilerini tercih eden 205 bin 764 öğrenciye ve velilerine teşekkür ettiğini duyurdu. ​​​​​​​

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)