adscode
adscode

Diyarbakırlı öğrencilere burs desteği

Diyarbakır'da yaşayan ve dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yer alan Harvard ve Brown üniversitelerine tam burslu kabul edilen 3 öğrenciye bir burs desteği de kentteki bir iş adamı tarafından sağlandı.

Diyarbakırlı öğrencilere burs desteği
Eğitim
Güncelleme : 18-May-21 17:02

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi'nde okuyan öğrencilerden  Nehir Toklu ve Dicle Ezgi Ekinci Harvard Üniversitesi'ni, Seyit Metin Barut ise  Brown Üniversitesi'ni tam burslu kazandı.  Diyarbakır ve Türkiye'nin gururu olan gençlerin bu başarısına  Diyarbakırlı iş adamları da kayıtsız kalmadı.               

Mina Galvaniz İcra Kurulu Başkanı, iş adamı Recep Özekinci, bu  başarıyı ödüllendirmek ve gençlerin eğitim hayatına katkı sunmak amacıyla 3  öğrenciye 4 yıl boyunca burs verme kararı aldı.  Gençlere sağlanacak burs imkanı Bahçeşehir Koleji'nde düzenlenen  programda imzalanan "iyi niyet sözleşmesi" ile kayıt altına alındı.               

Öğrencilerin de katıldığı programda konuşan Özekinci, bu başarılarını  devam ettirmeleri halinde 3 gence ağabeyleri olarak her zaman destek olacağını  söyledi.                               

 "Bu gurur Türkiye'nin"                               

Özekinci, "Harvard ve Brown üniversitelerine bu yıl göğsümüzü  kabartacak şekilde Diyarbakır'dan 3 pırıl pırıl genç kardeşimiz kabul edilerek bu  başarıya imza attı. Bu gurur Türkiye'nin. Kentin sanayicileri olarak onların bu başarılarına değer katmak adına 4 yıl boyunca bütün masraflarını karşılamaya,  biletlerini almaya, onlara imkan sağlamaya çalıştık. Bunu da imza altına aldık.  Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.  Özekinci, bu tür başarıları tanıtmanın memnuniyet verici olduğunu  ifade etti.               

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Kurucusu Zeki Esen de Özekinci'ye  gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.                Esen, kentin iş insanlarının öğrencilerin çabalarını görmesi ve bundan dolayı katkı sunmasının kendilerini mutlu ettiğini aktardı.  Öğrencilerden Seyit Metin Barut ve Nehir Toklu ise başarılarından  dolayı birçok kişinin kendilerini tebrik ettiğini ve desteklediğini ifade ederek,  bundan sevinç duyduklarını dile getirdi.       

 

AA  


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)