adscode

Eğitim sistemimizdeki tek sorun ev ödevleri mi?

Öğrencilerin de velilerinde kafası sınavlarla karışmışken Bakan Yılmaz'dan gelen ev ödevi açıklaması sosyal medyada tartışma yarattı.

Eğitim sistemimizdeki tek sorun ev ödevleri mi?
Eğitim
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilerin de velilerin de sınav derdine düştüğü günlerde ev ödevine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Bundan sonra hiçbir öğretmenimiz, öğrencisine evde ev ödevi vermeyecektir. Öğrencilerimizin dikkatlerini daha çok derse yoğunlaştırmalarını, konuyu derste öğrenmelerini istiyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız da okulda, sınıfta öğrendiklerini eve gittiklerinde tekrarlayacaklar, öğrendiklerini daha da pekiştireceklerdir. Zaten şimdi ezberden çıktık. Artık bundan sonra ezber olmayacak, eski dershane eğitim usulleri tekrar edilmeyecek. Okulda öğrendiklerini hayatta kullanabilme yeteneklerini kazanmalarını istiyoruz. Öğrendiklerinin hayatta bir karşılığının olduğunu görmelerini istiyoruz. Önümüzdeki dönem, çağa ve hayata uygun bir eğitim sistemini evlatlarımıza vereceğiz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılından sonra öğrencilerimize hiçbir ev ödevi verilmeyecektir."

Bu durum sosyal medyada "Eğitimdeki tek sorun bu mu?" sorusunu gündeme taşıdı. Abbas Güçlü'nün Twitter adresinden yaptığı açıklama da hem çok beğeni aldı, hem de pek çok yorum geldi:https://twitter.com/AbbasGucluTR

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)