adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Gaziantep'te üniversite öğrencilerinden eylem

Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) "Liberty Corner" ismiyle açılan Amerika bilgi köşesi, üniversite öğrencileri tarafından protesto edildi.

Gaziantep'te üniversite öğrencilerinden eylem
Eğitim
Gaziantep Üniversitesi önünde toplanan bir grup öğrenci, taşıdıkları "15 Temmuz katilleri", "Üniversitemizi Amerikan İstihbaratı işgal ediyor", "FETÖ destekçileri" ve "Firavunlar için yaşasın cehennem" yazılı dövizlerle ABD aleyhine slogan attı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube Başkanı Yunus Keklikçi, yaptığı açıklamada, Türkiye'de 100 yıldır Anadolu'nun değerlerine kasteden sistemin, her 10 yılda bir milletin değerlerine, onuruna, ahlakına ve faziletine karşı ordularla işgal hareketine kalkıştığını belirtti.

Bunun en somut olaylarından birinin 15 Temmuz darbe girişimi olduğunu ifade eden Keklikçi, şöyle dedi:

"Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yaptığı bu işgal girişimi aziz milletimizin engin ferasetiyle, cesaretiyle, iman dolu yürekleriyle kısa sürede bertaraf edilmiştir. Fakat biliyoruz ki FETÖ, PKK, YPG, PYD, DAEŞ ile bütün terör örgütleri emperyalist güçlerin taşeron birlikleri ve kuklalarıdır. Milletimizin maddi ve manevi değerlerine kasteden asıl failleri ve katilleri, ABD ve emperyalist batılı güçlerdir."

Keklikçi, ABD'nin siyasi ve fikri meşruiyetini kaybettiğini savunarak, şunları belirtti:

"Çöküş ve hastalıklı dönemde çıkmaza giren ABD, çözümü yeniden klonlanmış bir nesil üretmekte bulmuştur. Bunun için üniversitemizde, ofisler ve birimler açmaya başlamıştır. Bunun canlı örneklerinden birisi Gaziantep Üniversitesinde açılan ve açılışına bizzat Amerika Konsolosunun geldiği Liberty Corner adındaki ofistir. Bu ofis CIA'ye bağlı olarak çalışmaktadır. Uluslararası bilgi danışmanlığı adı altında açılan bilgi köşesi, üniversitemizde eğitim gören öğrencileri fişleyerek çalışmalarını yürütürken aynı zamanda terör örgütlerinin gençlik ayağına lojistik destek verilmektedir. Bu meydanlar, eğitim ocakları, bu üniversiteler bizimdir. Bize ait olan üniversitelerimizde, Amerikan istihbaratına bağlı çalışan bu gibi kurum ve kuruluşları ülkemizde barındırmak istemediğimizi yetkililere bildiriyoruz."

Öğrencilerden Şehadet Gerçek, üniversite içerisinde Liberty Corner adıyla sözde bilgi danışmanlığı yapan Amerika temsilciliğinin kurulduğunu ifade ederek, "Bizler bu durumlardan memnun olmadığımızı dile getirmek için bu eylemi gerçekleştirdik. Üniversitemizde ne FETÖ'yü ne PKK'yı ne de bunların finansal destekçilerini istiyoruz." dedi.

Öğrencilerden Kuzey Fakıaslan da üniversitede çeşitli faaliyetlerde bulunmak için birim açan Amerikan emperyalizmine karşı olduklarını belirterek, bu tür ofisleri kesinlikle üniversitelerde istemediklerini dile getirdi.

Kalabalık, konuşmaların ardından dağıldı.

AA

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)