adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Öğrencilere vergisiz telefon satışı ne zaman başlayacak?

Öğrencilere vergisiz telefon satışı ne zaman başlayacak? Öğrencilere vergisiz telefon şartları neler?

Öğrencilere vergisiz telefon satışı ne zaman başlayacak?
Türkiye'den Haberler

İlk kez akıllı telefon satın alacak öğrenciler vergisiz cep telefonu kampanyasını sabırsızlıkla bekliyor. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, konuya ilişkin açıklama yaptı. Bak, "İlk kez bilgisayar ve cep telefonu alacak gençlere ÖTV'nin bir kereye mahsus kaldırılmasıyla ilgili çalışma devam ediyor. Cumhurbaşkanımız yakın zamanda bilgilendirme yapacak." dedi.

ÖĞRENCİLERE VERGİSİZ CEP TELEFONU ŞARTLARI NELER?

Cep telefonunda vergi muafiyetinden üniversite öğrencileri yararlanacak. Düzenleme bir defaya mahsus olarak gerçekleştirilecek. Üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonundan yararlanabilecek.

14 Mayıs seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti seçim beyannamesini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada "Gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

FİYATLAR YARI YARIYA DÜŞECEK!

ÖTV ve KDV kaldırıldığında cep telefonu fiyatlarında çarpıcı bir düşüş yaşanacak. Örneğin bir üniversite öğrencisi, ÖTV ve KDV muafiyetinin beraber uygulanması durumunda 50 bin 904 TL'ye satılan bir telefonu 25 bin TL'ye satın alabilecek.

61 bin TL'ye satılan bir cep telefonu ÖTV ve KDV kalktığında 30 bin TL'ye alınabilecek. Ancak sadece ÖTV muafiyeti uygulanması durumunda fiyatı 61 bin TL olan bir cep telefonu, 40 bin 723 TL'ye satılacak.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)