adscode
adscode

TEV’in En Büyük Bağışçısı Türkan Sedefoğlu Anıldı

Türk Eğitim Vakfı (TEV) değerli bağışçısı Merhume Türkan Sedefoğlu’nu, vefatının 23. yılı nedeniyle Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında gerçekleştirilen törenle andı.

TEV’in En Büyük Bağışçısı Türkan Sedefoğlu Anıldı
Vakıf ve Dernekler
Türkiye’de radyo reklamcılığının kurucuları arasında yer alan Merhume Türkan Sedefoğlu için 23 Ocak Perşembe günü Edirnekapı Şehitliği’nde düzenlenen törene; her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkan Sedefoğlu’nun yakın akrabaları ve Türkan Sedefoğlu Fonu’nun tenfiz memurları olan Sevgi Tanyolu ile Nevzat Bayraktar katıldılar. Törende ayrıca merhumenin yakınları, adını taşıyan okulun öğrencileri, burs fonundan yararlanan öğrenciler ve TEV yetkilileri yer aldı.

İstanbul’da 23 Mart 1929’da dünyaya gelen Türkan Sedefoğlu, 23 Ocak 1991’de geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

23 Ocak 1991’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Türkan Sedefoğlu, vasiyetiyle menkul ve gayrimenkullerini TEV’e bağışladı.  Tüm mal varlığını eğitime katkı sağlamak amacıyla TEV’e bağışlayan Türkan Sedefoğlu’nun fonundan bugüne kadar 12.281 burs desteği verilirken; Kuzguncuk’ta 24 derslikli bir ilköğretim okulu ve üstün yetenekli çocukların eğitim gördüğü TEVİTÖL’de kız öğrenci yatakhanesi yapıldı. Ölümünün 23.yılında Sedefoğlu eğitim fonundan 385 öğrenci burs almaya devam ediyor.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)