adscode

TÜBİTAK Projesi Üniversite ve Lise Öğrencilerini Bir Araya Getirdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Gerçek Yaşam Uygulamaları ile Bilimin Renkli Dünyası” projesi düzenlenen törenle sona erdi.

TÜBİTAK Projesi Üniversite ve Lise Öğrencilerini Bir Araya Getirdi
Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülen ve TÜBİTAK tarafından desteklenen “Gerçek Yaşam Uygulamaları ile Bilimin Renkli Dünyası” projesi düzenlenen törenle sona erdi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut,  öğretim üyeleri, eğitmenler ve öğrenciler katıldı.

Uygulaması 24 Eylül-23 Ekim arasında gerçekleştirilen projede Eğitim Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Ziraat Fakültesinden öğretim üyeleri, alanında uzman eğitmen ve rehberler yer aldı. Samsun ilinin farklı ilçelerinde öğrenim gören 30 lise öğrencisi, etkinliklerle farklı disiplin alanlarını meslekler ile ilişkilendirme fırsatı buldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Güner Tural, “Proje fikrimiz, lise öğrencilerinin alan ve meslek seçiminde yaşadıkları kararsızlıktan ortaya çıktı. Proje ile öğrencilerin yetenek ve ilgilerinin farkına varmaları sağlanarak; meslek ve meslek öncesi alan seçiminde daha bilinçli karar verebilmelerine rehberlik etmeyi amaçladık.” diye konuştu. Tural, projeye destek veren kurumlara ve proje ekibine teşekkür etti.

Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr.  Dursun Ali Akbulut da projede sekiz farklı disiplin alanının yer aldığına dikkat çekerek böyle bir projenin Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akbulut, lise öğrencilerini Eğitim Fakültesinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ve bu tür eğitim projelerinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan ise üniversite ve şehri bir araya getiren bu tür uygulamalı projelerin önemine vurgu yaptı. Üniversitemizin farklı fakültelerindeki öğretim üyelerini, lise öğrencileri ile bir araya getirerek disiplinler arası değerli bir proje gerçekleştiren Doç. Dr. Güner Tural’ı kutlayan Prof. Dr. Ceyhan, proje ekibini ve projeye dâhil olan öğrencileri de gerçekleştirdikleri çalışmalar için ayrıca tebrik etti.

Proje kapsamında hayata geçirilen etkinliklerin gösterisinin ardından proje ekibine ve öğrencilere belgeleri takdim edildi.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)