adscode

YEĞİTEK Dergisi "Sosyal Medya" incelemesinden neler çıktı?

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından üç ayda bir hazırlanan YEĞİTEK e-dergisi, 16. sayısında "Sosyal Medya"yı inceledi.

YEĞİTEK Dergisi "Sosyal Medya" incelemesinden neler çıktı?
Eğitim
YEĞİTEK e- dergi 2016 Bahar sayısında; "Sosyal Medya Nedir?" başlığı altında sosyal medya hakkında merak edilen birçok bilginin detayları, "Medyanın Sosyalliği ve Dijital Ortamlar" başlığı altında ise, her kullanıcının aynı zamanda bir içerik üreticisi olduğu yeni bir iletişim ortamı olarak sosyal medya ele alındı.
"Sosyal Medyanın Yaygın Kullanımı", "Sosyal Medya Bağımlılığı" ile "Yeni Sosyal Medya Hastalığı FOMO!" hakkındaki inceleme konularının ele alındığı dergide, "Sosyal Medya Bizi Neden Kullanır?" kitabının yazarı Murat Dağıtmaç ile yapılan bir röportaja yer verildi. Sosyal medyanın hukuki boyutu konusunda bilinmesi gerekenlerin anlatıldığı "Bilişim Suçları ve Bilişim Hukuku" başlıklı yazının yanı sıra "Sanal Dergimde Güvenle Okuyup Yazıyorum" başlığıyla bir öğretmenin öğrencileriyle yaptığı örnek çalışma da bulunuyor.
 
Sosyal Medyanın Gençler Üzerindeki Psikososyal Riskleri
"Okyanusta Sonsuz Ufuklara Açılmak" başlığında bir ortaokul öğrencisinin kendi bloğu hakkında yazdığı yazı ile "Sosyal Medya Fenomenleri" üzerine yapılan bir değerlendirmeyi de gündemine taşıyan dergi; "Sosyal Medyanın Gençler Üzerindeki Psikososyal Riskleri" ile sosyal medya kullanımları konusunda öğretmen  ve öğrencilerin yanı sıra yazarlarla yapılan kısa röportajlara da yer veriyor. Dergi, Kültür-Sanat bölümünde; "Siyah Kelebeğin Dansı" başlıklı yazıda, gazeteci-yazar Tamer Korkmaz'ın tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali'nin gerilimli hayat öyküsünü anlattığı biyografi kitabı "Benim Adım Ne?" hakkında yazılan bir değerlendirme bulunuyor. Sinema başlığında ise, Türkiye'de Belgesel Sinema'nın gelişim aşamalarının anlatıldığı bir araştırma yazısı ile birlikte "Zambakların Tazeliğini Taşıyan Yüzün" başlıklı yazıda gündelik hayatın içinde unutulup giden bazı değerlere ilişkin değerlendirmelere yer veriliyor.
 
NOBEL ödüllü Aziz Sancar tanıtıldı
Portre bölümünde de; 2015 yılında NOBEL Kimya Ödülü'nü alan Türk bilim insanı Aziz Sancar tanıtılıyor. Haber ve Basından Seçtiklerimiz bölümlerinde ise; YEĞİTEK'te yapılan etkinliklere, Eğitimde FATİH Projesi'nin yurt dışında tanıtıldığı ve FATİH Projesine yurt dışında gösterilen ilgiyi yansıtan fuar haberlerine yer verildi. Ayrıca dergide EBA Belgesel 1. Sosyal Bilimler Yarışması, EBA Film 2. Kısa Film Yarışması ile EBA Deney 2. Fen Deneyleri Video Yarışması hakkındaki duyurulara da yer veriliyor.
 
YEĞİTEK e- dergi 2016 Bahar sayısını okumak için tıklayınız.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)