adscode

Yeni dönemde okul turları da sanal ortamda...

Özel okulların kayıt döneminin başlaması ile, veliler çocuklarının nasıl bir okul ortamında eğitim göreceğine dair detaylı araştırmalara başladı.

Yeni dönemde okul turları da sanal ortamda...
Okullardan Haberler
Güncelleme : 07-May-21 13:19

Pandemi öncesinde, okulların yüz yüze tüm fiziksel alanlarını gezerek bilgi edinebilirken, içinde olduğumuz bu süreçte okul seçimi ve kayıt döneminin nasıl güvenli bir şekilde yürütüleceği merak konusu.

 

İSTEK Okulları kayda gelecek velilerin, okulda öğrenim görmekte olan öğrencilerin ve çalışanlarının sağlığı için; kampüslerin sınıflarını, kültürel ve sanatsal alanlarını, laboratuvarlarını, yemekhanelerini sanal tur ile gezdirme kararı aldı. Kampüslerin tüm mekanları, katları, sınıfları ve ortak kullanım alanları artık sanal tur ile internet üzerinden kolayca gezilebiliyor.

 

Önlemler okulda başlıyor

İSTEK Okulları, pandemi süresince tüm kampüslerinde pek çok önlem alındığını ve alınmaya da devam ettiğini belirtti. Kampüslerinde aldıkları önlemleri ise şöyle sıraladılar:

"Geniş çaplı önlemlerin alındığı İSTEK Okulları kampüslerinde iç ve dış tüm mekanların dezenfektasyon işlemleri düzenli olarak yapılıyor. Okul girişinde, bahçe girişlerinde ve tuvalet önlerinde dezenfektanlı hijyenik paspaslar ile öğrencilerin ayakkabıları dezenfekte edilerek içeri alınıyor. Sınıflarda, lobide ve bahçede ise el dezenfektanı standları yer alıyor. Öğrencilerimiz servisten sınıflara, yemekhaneden ortak kullanım alanlarına tüm mekanlarda pandemi kurallarına uygun düzenlemeler ile eğitime devam ediyor.

 

Sanal tur velileri mutlu etti

Ancak tüm bu önlemlere rağmen, kayıt dönemi için okula gelmek durumunda kalan velilerden gelen yoğun talep sebebiyle kampüslerin sanal tur ile gezilmesi gündeme alındı. Kampüslerin sınıftan tuvalete, bahçeden yemekhaneye, laboratuvardan kütüphaneye tüm mekanları tek tek fotoğraflandı ve sanal tura dönüştürülerek internet üzerinden yayınlanmaya başladı. Veliler uygulamayı memnuniyetle karşıladı."

 

İSTEK Okullarının İstanbul kampüslerinin sanal turları https://360sanaltur.istek.k12.tr linkinden ziyaret edilebilir.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)