adscode

ÖSYM de Sınavları Öteledi!

MEB'ten sonra, ÖSYM de tüm sınavları erteledi. Şimdi gözler üniversitelerde, onlar da vize ve final sınavlarını erteleyecek mi? YÖK bu konuda bir bilgilendirme yaparsa, öğrenci ve veliler çok mutlu olacaktır!..

aguclu@milliyet.com.tr
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, akşam saatlerinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu.


Aygün, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığımızın koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı yeni tedbirler doğrultusunda 2020 Yılı Sınav Takvimimizde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Salgının ülkemizdeki seyrine ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine göre ilgili sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır" dedi.


Öte yandan ÖSYM takvimine göre ertelenen sınavların aralıkta yapılması planlanmıştı. Şimdi bir kez daha ötelenmiş oldular...

Üniversitelerdeki sınavlarla ilgili gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz...


Emoji ile tepki ver!

Bu Yazıyı Paylaş :

Etiketler :
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)
Yazarın Diğer Yazıları
Ders kitapları?
MEB Yine Tornistan Yaptı?
Öğretmen Olmak!..
KDV Oranları?