adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Türkiye'den Haberler

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki 81 il ve KKTC ve Azerbaycan’dan gelen temsilci gençlerin yanı sıra sporcular ve Bakanlık personelinin yer aldığı heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Kasapoğlu'nun, mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Bakan Kasapoğlu, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı

Samsun
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk'ün Samsun'a gelişi canlandırıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Kurtuluş Yolu'nda, Bandırma Vapuru'nu simgeleyen ve o dönem "Tütün İskelesi" olarak bilinen yerde inşa edilen iskelede tören düzenlendi.

Atatürk ile silah arkadaşlarının heykellerinin de yer aldığı alandaki törende İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da karaya çıkmasını sembolize eden Türk bayrağı, bir deniz subayı, iki deniz eri ve iki piyade askeri tarafından taşınarak karaya çıkarıldı.

Vali Zülkif Dağlı, burada yaptığı konuşmada, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkarak Milli Mücadele'yi başlatışının 104. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

19 Mayıs 1919 tarihinin, Türk milletinin makus talihini değiştirerek bağımsız bir devlet ve özgür bir millet olarak tarih sahnesinde yeniden yer almasını sağladığını vurgulayan Dağlı, şu ifadeleri kullandı:

"Bundan 104 yıl önce bugün Bandırma Vapuru ile tam da bu noktadan Samsun'a çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ebediyete kadar hür yaşayacak milletimiz için kurtuluş meşalesini yakmıştır. Şimdi o tarihi anı adeta yeniden yaşıyormuşçasına coşku ve gururla şanlı Türk bayrağımızı temsili olarak karaya çıkaracak ve geleceğimizin teminatı olan gençliğimize teslim edeceğiz. Vatan topraklarımızın üzerinde ilelebet gururla dalgalanacak olan şanlı bayrağımız gelecek nesillerimize ilham vermeye devam edecektir."

Daha sonra Türk bayrağı, deniz subayı tarafından izcilere teslim edildi.

Törene, Vali Dağlı'nın yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Bahadır, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

İstanbul
İstanbul Valiliğince, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Beyoğlu'nda program düzenlendi.

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ali Sivri, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu ve gençler katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacıcaferoğlu, burada yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin ve Milli Mücadele'nin 104. yıl dönümüne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs'ın, 104 yıldan beri yanan ve ilelebet sönmeyecek "bağımsızlık ateşi" olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"19 Mayıs, gençliğimizin omuzlarında yükselen şanlı bir sancaktır. 19 Mayıs, çelik zırhlı duvarlara, tanklara, toplara karşı iman dolu göğsünü siper eden, her türlü imkansızlığa karşı onurla mücadele eden Seyit Onbaşıların, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, ilk kurşunu atan Hasan Tahsinlerin azim, kararlılık ve mücadele ruhudur. 15 Temmuz hain kalkışmasında, gözünü bile kırpmadan şehadete koşan Ömer Halisdemirlerin, tonlarca ağırlıktaki tanklara korkusuzca duran, ölüm saçan jetlere, helikopterlere göğsünü siper eden gençlerimizin ruhudur 19 Mayıs."

Dünyanın "büyük asker ve devlet adamı" olarak takdir ettiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği gençleri, bedenen, ruhen ve fikren geleceğe hazırladıklarını anlatan Hacıcaferoğlu, gençlerin sağlıklı ve ülkesine faydalı olması için çalıştıklarını vurguladı.

Eşit ve erişilebilir bir hizmet ideali doğrultusunda, gençlik ve spor faaliyetlerini toplumun bütün fertleri için planladıklarını dile getiren Hacıcaferoğlu, bütün tesisleri gençlerin hizmetine sunduklarını, sporda cinsiyet eşitliğinin sağlanmasıyla kadınların dünya çapında başarılar elde ettiğini belirtti.

Kurtuluş mücadelesinin 104, Cumhuriyet'in 100. yılının kutlandığı bu dönemde, bugünleri armağan eden bütün kahramanları saygı, rahmet ve şükranla andığını kaydeden Hacıcaferoğlu, "Büyük fedakarlık ve kahramanlıkla bu vatanı kuran ecdadımızın bizlere gösterdiği hedeften asla ayrılmayalım. Ülkemizin her alanda gelişmesi ve kalkınması, geleceğe karşı sorumluluğumuz olduğu gibi geçmişe karşı da borcumuzdur. Her mevsiminde, her köşesinde ay yıldızlı bayrak altında onur ve gururla yaşadığımız bir Türkiye inşa etmek için var gücümüzle çalışmak, şanlı mazimizin kahramanlarına karşı en büyük sorumluluğumuzdur." dedi.

Program, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından gençlik korosu konseri, spor ve halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

İzmir
İzmir'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

İl Müdürü Eskici, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yakılan özgürlük ateşinin TBMM'nin açılmasıyla kısa sürede tüm yurda yayıldığını söyledi.

Eskici, "Gençler, büyük ve itibarlı bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülke hiç de kolay elde edilmedi. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görevleriniz arasındadır." ifadelerini kullandı.

Halk oyunlarının oynandığı törende, farklı dallarda sporcular gösteri sundu.

Karşıyaka ilçesinden açılan yelken, kürek ve kano ekibi de "Anadan Ataya" sloganıyla taşıdığı Türk bayrağını, tören alanında İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'e takdim etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü dağcılık ekibi ise Türk Telekom binasından Türk bayrağıyla iniş gerçekleştirdi.

Dev Türk bayrağı ve Atatürk posterinin açılmasıyla sona eren törene, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, milletvekilleri, diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kutlamalar kapsamında, Sahil Güvenlik ve polis botu da İzmir Körfezi'nde hazır bulundu.

Denizli
Denizli'de törenler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve müdürlük çalışanlarının, Valilik yanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde 104 metre uzunluğundaki Türk bayrağı taşındı.

15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndaki törende İl Müdürü İlman, konuşma yaptı.

Halk oyunu ve spor gösterilerinin ardından ay yıldızlı 104 balonun bırakılmasıyla tören sonra erdi.

Törene Vali Vekili Mehmet Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, milletvekilleri ve askeri erkan katıldı.

Uşak
Uşak'ta Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir, yaptığı konuşmada ülkenin geleceği için gençlere büyük görevler düştüğünü belirterek, "Gençler, yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Sevgi, saygı ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinmeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı ve tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç kimsenin huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz." dedi.

Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki sporcular tarafından çeşitli gösteriler yapıldı, halk oyunları oynandı.

Programa Vali Vekili Muammer Balcı, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti ve CHP milletvekilleri ile diğer protokol üyeleri de katıldı.

Manisa
Manisa'da Valilik ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk'ün, Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Lise öğrencilerinin Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni ve Gençliğin Ata'ya Cevabı'nı okuduğu etkinlikte, halk oyunu ve spor gösterileri sunuldu.

Törene Vali Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Aydın
Aydın'da Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından Adnan Menderes Stadyumu'na kadar kortej yürüyüşü yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu'nun konuşması sonrasında farklı okullardan öğrenciler, halk oyunları ile spor gösterisi sundu.

Törene Vali Hüseyin Aksoy, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, milletvekilleri ile protokol üyeleri katıldı.

Edirne
Edirne'de, 25 Kasım Stadyumu önünde oluşturulan kortej Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak'ın anıta çelenk sunmasıyla devam eden programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere mesajı okundu.

Ak, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin ve direnişinin başlangıç tarihi olduğunu söyledi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yakılan istiklal ateşinin, 9 Eylül 1922'de düşmanın denize dökülmesiyle son bulduğunu belirten Ak, "Milletimizin, sömürgeci işgal kuvvetlerine karşı gösterdiği bu azim ve kararlılık, son ve ebedi devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla taçlandırılmıştır." dedi.

Törene, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Barosu Başkanı Gökhan Karakoç, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, kurum müdürleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Kutlamalar gün içindeki etkinliklerle devam edecek.

Kırklareli
Kırklareli'nde Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'ndaki törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrah Yüksel Babuşçu, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Stadı'nda devam eden törende konuşan Babuşçu, Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunun yaşandığını belirtti.

Programda, öğrenciler şiir okudu, gösteri sundu.

Törene, Vali Birol Ekici, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Tekirdağ
Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, sahil dolgu alanında bulunan amfi tiyatrodaki etkinliklerle devam etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, burada yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın, bir milletin yeniden diriliş destanının sarsılmaz bir hatırası olduğunu söyledi.

Konuşmalardan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, jimnastik, karate ve tekvando dalı sporcuları gösteri yaptı.

Etkinliğe katılan öğrenciler, hep birlikte "Gençliğin Ata'ya Cevabı"nı okudu.

Programa, Vali Aziz Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, Tekirdağ Jandarma Komutanı Albay Ahmet Çetin, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Gaziantep
Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, İl Gençlik ve Spor Müdürü Muhittin Özbay, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden program şiir dinletisiyle devam etti.

Özbay, törende, 19 Mayıs'ın bir ulusun ayağa kalkışı ve umudu olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından sporcular, birçok branştan gösteri gerçekleştirdi.

Şanlıurfa
Şanlıurfa'da etkinlikler, Şehitlik Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

11 Nisan Stadyumu'nda devam eden etkinliklerde, gençler 4x100 metre koşusu Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan tarafından başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kurslarında spor eğitimi alan gençler, gösteri gerçekleştirdi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Etkinlikler, gün boyunca çeşitli programlarla kent merkezi ve ilçelerde devam edecek.

Malatya
İnönü Caddesi'ndeki kutlama programı, 2. Ordu Bandosu'nun eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın milli egemenlik ve milli iradenin hakimiyet günü olduğunu belirtti.

Konuşmanın ardından güreş, tekvando, kick boks, wushu takımları gösteri yaptı.

Törene, Malatya Valisi Hulusi Şahin, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Adıyaman
Adıyaman Valiliği bahçesinde düzenlenen törende İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş Atatürk Anıtı'na çelenk sundu daha sonra saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Mansur Yardımcı Stadı'nda devam eden programda konuşan Keleş, 19 Mayıs'ı minnet ve gururla kutladıklarını söyledi.

Törende, çeşitli branşlarda derece elde eden sporculara ödülleri verildi.

 

Kilis
Kilis Milli Eğitim Müdürlüğü önünde "Gençlik Yürüyüşü" için bir araya gelen öğrenciler, 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağını açarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.

Burada yapılan törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Kaplan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Öğrencilerin şiirler okuduğu programda, halk oyunları ve çeşitli gösteriler yapıldı, yarışmalarda derece elde eden öğrencilere madalya ve ödülleri verildi.

Programa, Vali Recep Soytürk, AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, MHP Kilis Milletvekili Mustafa Demir, 1. Hudut Alay Komutanı ve Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Özhan Özvural, Belediye Başkanı Servet Ramazan, 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun, ilgililer ve öğrenciler katıldı.

Diyarbakır
Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesindeki Selahaddin-i Eyyübi Kent Meydanı'nda İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Etkinlikte, halk oyunları, arbane, karate, tekvando ve jimnastik gösterisi yapıldı, öğrenciler tarafından şiir ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu.

Jimnastik gösterisinin ardından bir sporcu öptüğü Türk bayrağını Vali Ali İhsan Su'ya sundu. Vali Su da bayrağı öperek teslim aldı.

Vali Su, törenin sonunda farklı branşlardaki milli sporculara ödül verdi.

Su, daha sonra meydanda gençlik merkezleri tarafından açılan stantları gezdi, sporcularla masa tenisi oynadı, bilek güreşi yaptı.

Programa, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe kaymakamları, askeri erkan, kamu kurum temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Elazığ
Elazığ'da Valilik Meydanı'nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, alandaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Eren, törende, "Kurtuluş Savaşı'nın en zor yıllarında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bize çok zengin bir ülkeyi emanet etti. Ülkemiz gün geçtikçe güçleniyor. Gençlerimiz bilimde, TÜBİTAK, TEKNOFEST gibi birçok bilimsel projelerde çok iyi yerlere geliyor. Uluslararası düzeyde gençlerimiz projeler üretmeye başladı. Bunun meyvelerini de alıyoruz." diye konuştu.

Batman
Batman Valiliği bahçesinde düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Atatürk Parkı'nda devam eden kutlamada, Vali Ekrem Canalp, Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan spor stantlarını gezdi.

Törende, halk oyunları gösterisi yapıldı, çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda derece elde eden gençlere hediyeler verildi.

Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kurum amirleri, siyasi parti yetkilileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Mardin
Mardin'de Hükümet Konağı'nda düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören, 21 Kasım Şehir Stadyumu'nda devam etti.

Öğrencilerin şiirler okuduğu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapıldığı törende, halk oyunları ekibi, tekvando, karate ve wushu takımları gösteri sundu, koşu yarışması yapıldı.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği törene, Vali Mahmut Demirtaş, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bingöl
Bingöl'de, kutlamalar kapsamında öğrenciler ve vatandaşlar, Türk bayrağıyla Valilik önünden Şehir Stadyumu'na yürüdü.

Şehir Stadyumu'nda düzenlenen törende, halk oyunları ekipleri ve sporcular tarafından gösteri sunuldu.

Vali Yardımcısı Engin Tok ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan tarafından çeşitli yarışmalarda dereceye giren sporculara ödül verildi.

Şırnak
Şırnak'ta Gençlik ve Spor Salonu'nda yapılan etkinlik İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Etkinlikte, halk oyunları, şiir ve jimnastik gösterisi yapıldı.

Vali Osman Bilgin, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil Soysal, basketbol, voleybol ve badminton dallarında dereceye giren öğrencileri kupa ve madalya verdi.

Bilgin, daha sonra salonda gençlik merkezleri tarafından açılan stantları gezdi.

Törene, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bozkurt, Emniyet Müdürü Cemal Dalman, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, askeri erkan, kamu kurum temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Siirt
Siirt'te Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda devam eden törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Gençlik adına konuşmanın yapıldığı törende, şiirlerin okunmasının ardından jimnastik, tekvando ve judo gösterisi sunuldu.

Törende halk oyunları gösterileri ilgi gördü.

Şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu tarafından ödülleri verildi.

Törene, AK Parti Siirt Milletvekili Mervan Gül, Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut, İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Altay, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Siirt Baro Başkanı Muhammed Alptekin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük, kamu kurum ile sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kayseri
Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, sporcularla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Atatürk Spor Kompleksi'nde devam eden törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kabakcı, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919'un Milli Mücadele'nin fiili olarak başladığı gün olduğunu ve gençlerle bu günün coşku ile kutlandığını söyledi.

Konuşmanın ardından öğrenci ve sporcular tarafından karate, jimnastik, tekvando ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Törene, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile bazı siyasi parti il başkanları ve protokol üyeleri de katıldı.

Kırıkkale
Kırıkkale'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, etkinlikte konuşma yaptı.

Öğrencilerin şiirler okuduğu, spor, halk oyunları ve çeşitli gösterilerinin yer aldığı törende, hafta kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa, Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Özen, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'den Kırıkkale Milletvekili seçilen Mustafa Kaplan CHP'den Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yozgat
Yozgat Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Daha sonra okulların halk oyunları ekipleri folklor gösterisinde bulundu.

Sporcuların gösterilerinin ardından tören sona erdi.

Törene, Yozgat Vali Vekili Adnan Kayık, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kırşehir
Kırşehir'de Aşıkpaşa Spor Salonu'nda gerçekleştirilen programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin yaptığı konuşmada, gençliğe armağan edilen bayramın önemini anlattı.

Lise öğrencileri tarafından "Gençliğe Hitabe" ve "Gençliğin Ata'ya Cevabı" okunan etkinlikte halk oyunları ve sportif gösteriler yapıldı.

Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara'nın da katıldığı programa daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Nevşehir
Nevşehir'de Gençlik ev Spor İl Müdürlüğü Futbol Sahası'nda düzenlenen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir'in konuşmasının ardından, çeşitli kurslarda eğitim alan öğrencilerin karate, jimnastik, tekvando gösterisi sunduğu programda, zeybek ekibi sahne aldı.

Etkinlikte, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında itaat ve pentatlon eğitimi verilen köpeğin gösterisi izlendi.

Niğde
Niğde'de Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü, Merkez Spor Salonu'nda devam eden programda, konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, ritim, tekvando, jimnastik, dövüş sporları ve halk oyunları gösterisi sundu, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri konser verdi.

Bursa
Bursa'da Kent Müzesi önünde düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy'un günün önemini belirten konuşmasının ardından halk oyunları gösterileri sunuldu.

Törende, çok sayıda genç, ay yıldızlı tişörtleriyle renkli görüntüler oluşturdu.

Programa, Vali Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Çanakkale
Çanakkale'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan tarafından çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kalkan, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin Anadolu'da elden ele, gönülden gönüle dolaştırılarak Çanakkale ruhunun yeniden yeşertildiği gün olduğunu söyledi.

Törende, Vali İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay, Baro Başkanı Hande Keskin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar yer aldı.

Çelenk töreni sonrasında katılımcılar, bayrak yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bilecik
Bilecik'te Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, meydandan Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi'ne kadar gençlik yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe, Vali Vekili Akgün Corav, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, diğer ilgililer ile sporcular, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi'nde devam eden programda konuşan Özdemir, "19 Mayıs, milletimizin, tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün rehberliğinde, tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır." dedi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün'ün de yer aldığı tören, öğrenciler tarafından şiirler okunması ve spor gösterileriyle tamamlandı.

Pazaryeri ve Osmaneli ilçelerinde de törenler düzenlendi.

Kütahya
Kütahya'daki törenler kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, Dumlupınar Spor Salonu'nda kutlama programı yapıldı.

Vali Vekili Mustafa Güney, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, vatandaşlar ile öğrencilerin bayramını kutladı.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ercan Şirin, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yaptığı konuşmada, Atatürk'ü anmanın yanında anlamanın da önemine değindi.

Program, şiirlerin okunması, Gençlik Haftası'nda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi, sporcu grupları ve Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bando Takımı gösterileriyle sona erdi.

Balıkesir
Balıkesir'deki program, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından Kurtdereli Spor Salonu'nda başladı.

Programa, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Cihangir Kemal Yüzçelik, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Program, şiir dinletileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularının ve halk oyunları gösterileri ve "Memleketim" türküsünün söylenmesinin ardından sona erdi.

Edremit ve Bandırma ilçelerinde de etkinlikler gerçekleştirildi.

Yalova
Yalova'daki kutlamalar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kılıç, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını yaptı.

Gençlerin şiirlerini okuması ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödüllerinin Vali Muammer Erol tarafından verilmesinden sonra programda, karate takımının gösterisi izlendi.

Yalova Belediyesince hazırlanan Kent Müzesi'ndeki sergi ile kitap fuarının açılışıyla son bulan törene, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cenk Topuz, Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, AK Parti milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, CHP'den milletvekili seçilen Tahsin Becan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenci, sporcu ve vatandaşlar katıldı.

Erzurum
Erzurum'da Havuzbaşı Kent Meydanı'ndaki törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Çifte Minareli Medrese önünden Kent Meydanı'na kortej yürüyüşü yapıldı.

Kent Meydanı’nda devam eden programda, şiirler okundu, halk oyunları ekibi ve sporcular gösteri yaptı.

Programlara, Vali Okay Memiş, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Fedai Ünsal, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, bazı milletvekilleri, askeri erkan, sporcular, antrenörler ve vatandaşlar katıldı.

Kars
Kars'ta Hükümet Konağı önünde başlayan törende, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ayhan Yüreğir Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programlara, Kars Atletizm Sahası'nda devam edildi.

Burada şiirler okundu, sporcular ve halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Başarılı sporculara Vali ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ödül verdi.

Sarıkamış ve Kağızman ilçelerinde de tören ve etkinlikler düzenlendi.

Ağrı
Ağrı'da Abide Meydanı'nda düzenlenen programda, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türk bayrakları eşliğinde Cumhuriyet Caddesi'ne kadar yürüyüş yapıldı.

Öğrenciler burada çeşitli sportif gösteriler gerçekleştirdi.

Programa, Vali Yardımları Bülent Şimşek, Yusuf Beran Vuran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oğuz Çatalkaya, askeri personel, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.

Ardahan
Ardahan'da Valilik bahçesindeki törende Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

80. Yıl Şehir Stadyumu'nda devam eden programda, sporcular gösteri yaptı.

Programa, Vali Hüseyin Öner, 25. Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar, Belediye Başkanı Faruk Demir, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Tunceli
Tunceli'de Valilik bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulduktan sonra katılımcılar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan katılımcılar, buradan Atatürk Stadyumu'na "19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü" gerçekleştirdi.

Stadyumda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda, öğrenciler spor gösterileri yaptı ve müzik dinletisi sundu.

İl Jandarma Komutanlığına ait sikorsky ve Atak helikopterlerin de gösteri yaptığı program, geçiş törenin ardından sona erdi.

Erzincan
Erzincan'da Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Ardından Merkez Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen şenlik programında, sporcular gösteri yaptı.

Vali Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, vatandaşlar ve öğrencilerin katıldığı etkinlik, mehter ekibi ile 3. Ordu Komutanlığına bağlı bando takımının çeşitli marşlar seslendirmesiyle sona erdi.

Iğdır
Iğdır'da belediye önündeki Atatürk Büstü'ne çelenk sunulmasının ardından, kutlamalara Atatürk Mahallesi'ndeki Semt Sahası'nda devam edildi.

Programda sporcular gösteri yaptı, çeşitli branşlarda derece elde edenlere ise ödül verildi.

Halk oyunları gösterilerinin ardından yerel sanatçıların konser verdiği kutlamalara, Vali ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, İl Jandarma Komutanı Albay Nejdet Karaca, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, kurum amirleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Sakarya
Sakarya'da Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program, Serdivan Spor Salonu'nda devam etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu, "Sakarya" türküsü işaret diliyle seslendirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi mehteran takımının gösterisinden sonra sportif ve kültürel etkinlikler gerçekleştirildi.

Programa, Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, İl Garnizon Komutan Vekili Albay Tarık Demir, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular, antrenörler, gaziler ve kent sakinleri katıldı.

Kocaeli
Kocaeli'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer'in, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptığı programda, liselerarası resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "Hatırlıyor ve Hatırlatıyoruz" isimli gösterinin sahnelenmesinin ardından program sona erdi.

Programa, Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler katıldı.

Gebze Belediyesi Kültür Müdürlüğü Hizmet Binası Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan program, Gebze Kapalı Spor Salonu'nda öğrencilerin gösterileriyle devam etti.

Programda, şiirler okundu, halk oyunları gösterileri sunuldu ve sportif etkinlikler gerçekleştirildi.

Törene, Kaymakam Mehmet Ali Özyiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, diğer protokol üyeleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcular, antrenörler ve ilçe sakinleri katıldı.

Bolu
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bolu'da tören ve kortej yürüyüşü düzenlendi.

Kent Meydanı'nda bulunan Anıtpark'ta başlayan törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Daha sonra kutlama programının yapılacağı Karaçayır Spor Salonu'na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşe motosikletli jandarma timleri ile atlı birlikler liderlik etti. Yürüyüş esnasında bir at, asfaltta kayarak düştü. Binicisi tarafından kaldırılan at yürüyüşe kortejin kenarında devam etti.

Karaçayır Spor Salonu'nda düzenlenen programında, halk oyunları gösterileri yapıldı.

Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren spor branşlarında mücadele eden sporcular gösteri sundu.

Programa, Vali Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Merdin Kışkan, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, daire amirleri, sporcular ve kent sakinleri katıldı. ​​​​​​

Zonguldak
Zonguldak Valiliği binası önünde düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Vali Mustafa Tutulmaz, makamında milli sporcular ile heyetleri kabul etti.

Fener Sporcu Fabrikası'nda açılan stantları gezen protokol üyeleri, spor salonundaki törene katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, yaptığı konuşmada, 19 Mayıs'ı büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirtti.

Gençliğe hitabenin okunmasının ardından etkinlikler kapsamında şiirler seslendirildi, halk oyunu gösterileri gerçekleştirildi.

Törene, vali yardımcıları Yıldırım Uçar, Mehmet Türk ve Turgut Subaşı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç ile diğer protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve kent sakinleri katıldı.

Bartın
Bartın'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Akkaş, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören, Ömertepesi Spor Salonu'nda devam etti.

Bartın yöresel halk oyunları ile sportif gösterilerin yapıldığı programda, Vali Nurtaç Arslan, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Erkan Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Karabük
Karabük'te kutlamalar kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Kent Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı seslendirildi.

Necmettin Şeyhoğlu Stadı'ndaki etkinlikler kapsamında bayrak ve flama geçişi yapıldı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Güven, törende, 19 Mayıs'ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan milli egemenlik ilkesiyle birlik ve bütünlüğün sağlandığını ve çarenin ancak millette olduğunun tescillendiğini söyledi.

Atatürk'ün gençliğe hitabesinin de okuduğu etkinlikte, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi, jimnastik, tekvando, trambolin ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Törene, Vali Vekili Muhittin Gürel, İl Jandarma Komutan Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Vali Fuat Gürel'in eşi Özlem Aras Gürel, Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, diğer protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı. ​​​​​​​

Düzce
Düzce'de Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından halk oyunları ve sportif gösteriler düzenlendi.

Törene, Vali Cevdet Atay, diğer ilgililer ve kent sakinleri katıldı.

Akçakoca ilçesinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Konağı önünde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu, Atatürk AnıtıIna Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi bırakıldı.

Daha sonra kapalı spor salonunda halk oyunları ve spor gösterileri düzenlendi.

Akçakoca Kaymakamı Mustafa Can, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa ve çeşitli hediyeler verdi.

Antalya
Antalya'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ile diğer kurum ve kuruluş temsilcileri Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Antalya Spor Salonu'nda Vali Ersin Yazıcı'nın da katıldığı kutlama programında, çeşitli spor ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirildi.

Öte yandan, Kaleiçi Yat Limanı'ndan hareket eden deniz polisi ve sahil güvenlik botları ile çok sayıda tekne, yelkenli, jet ski ve kayıklar, kortej oluşturarak Konyaaltı Falezleri'ne geldi.

Bayraklarla donatılmış yelkenlileri, çevredekiler ilgiyle izledi.

Muğla
Muğla Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ile diğer kurum ve kuruluş temsilcileri Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gençlik yürüyüşü yapıldı.

Vali Orhan Tavlı'nın da katıldığı etkinlikte, gençler ellerinde Türk bayraklarıyla Muğla Atatürk Stadyumu'na yürüdü.

Burada konuşan Açıkbaş, 19 Mayıs'ın, milletin en zor dönemlerden geçtiği zamanlarda, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kırılmaz inancıyla Türk'ün ayağa kalktığı ve bağımsızlık bayrağını açtığı gün olduğunu söyledi.

Programda, Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı okundu.

Halk oyunları ve çeşitli spor gösterilerinin sunulduğu programın sonunda, radyo kontrollü model uçak gösterisi yapıldı.

Isparta
Isparta'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Meydanı'ndaki törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Törenin ardından öğrenciler, Işıkkent Spor Salonu'nda çeşitli gösteriler yaptı.

Burdur
Burdur'da törenler, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.

Burdur Spor Salonu'nda devam eden programda Vali Ali Arslantaş, öğrenci, sporcu ve vatandaşların bayramını kutladı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, 19 Mayıs'ın, bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir." diyerek Samsun'a çıkıp bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini başlattığı gün olduğunu belirtti.

Jimnastik, güreş ve judo gösterisinin ardından, yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)