adscode
adscode
adscode
adscode

AGÜ Geleceğin Oyun Programcılarını Yetiştiriyor

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) mühendislik öğrencileri 1. sınıfta “Programlamaya Giriş” dersi kapsamında oyun programlayarak kod yazmayı öğreniyor.

AGÜ Geleceğin Oyun Programcılarını Yetiştiriyor
Üniversite

ABD'nin önde gelen üniversiteleri MIT ve UC Berkeley'de öğretilen SNAP programlama dili kullanarak mühendislik öğrencileri, zeka geliştirici ve eğitici bilgisayar oyunları tasarlayarak kod yazmayı öğreniyor.

AGÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kuran ve Yrd. Doç. Dr. Zafer Aydın tarafından verilen “Programlamaya Giriş” dersini tüm AGÜ öğrencileri alıyor.

Ders hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kuran öğrencilerin 6 haftalık bir eğitim sonunda labirentten kaçış, ilkokul çocukları için matematik oyunları gibi oyunlar tasarladıklarını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Şükrü Kuran diğer üniversitelerden farklı olarak kullandıkları SNAP programlama dili kullandıklarını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Kuran “Bu dil klasik dillerden farklı olarak yazılı değil, görsel bir dil. Bunu bir lego ve yapboz parçaları gibi hayal edebilirsiniz. Program parçalarını öğrencilerimiz istedikleri şekilde birleştirerek kendi istedikleri algoritmaları oluşturuyorlar. Oyun hazırlar gibi programlamayı öğreniyorlar.” şeklinde konuştu.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)