adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Eğitimde fırsat eşitliği?..

Daha iyi bir eğitim, tüm çocuklarımızın, yaşam hakkından sonra gelen en temel hakkı!

Eğitimde fırsat eşitliği?..
Milliyet Diyalog

İşte bu nedenle, yüz yüze eğitimde sağlayamadığımız fırsat eşitliği ve ulaşılabilirliği, en azından uzaktan eğitimde gerçekleştirelim.

Bu sadece görev değil, Anayasal bir zorunluluk!

Gün gelir o çocuklardan birisi, geleceğimize yön verir! Ülkemizi ve dünyayı, daha yaşanılır hale getirir...

Uzaktan ya da yakından eğitimde unutulmaması gereken en önemli ayrıntı ise her çocuğun başarılı olacağı bir alanın mutlaka var olduğu gerçeği!


Çocuklarımızı harcamak için değil kazanmak için çaba harcayalım. Hiçbirini ihmal etmeyelim!..

Zam yok!

İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe, uzaktan eğitim nedeniyle stoklarında ürün biriktiğini belirterek, “İstanbul Kırtasiyeciler Başkanı olarak İstanbullulara söz veriyorum; geçen senenin fiyatından mal satacağız. Zam yapmadık. İstanbullular lütfen marketteki fiyatlarla kırtasiye esnafındaki fiyatları değerlendirsin, ona göre kırtasiye esnafından alışveriş yapsın” demiş!

Darısı diğer eğitim tedarikçilerine ve diğer kentlere! Çünkü eğitim masrafları, artık altından kalkılamayacak hale geldi!..

Umarız benzer bir açıklama da bilgisayar, tablet ve mobil telefon satan esnaf odalarından ve üreticilerden gelir!

Uzaktan eğitimle birlikte tüm bu aletlerin fiyatı iki katına çıkmış! Velilerin isyanı buna. Tamam kur artışı da var ama “nasıl olsa almak zorundalar” diye fiyat şişirmek hiç etik değil!

Böylesi dönemlerde yaşamak ve yaşatmak için makul olanda buluşmak en doğru olanı!..

KKTC?

Üniversitelere yönelik kararlar, örneğin KDV oranlarının yüzde 1’e indirilmesi, örneğin güz dönemine yönelik uzaktan eğitim kararı, KKTC üniversiteleri için de geçerli mi? Öğrenciler, KKTC yönetiminden de bu yönde bir açıklama bekliyor!

Onlar elbette ayrı bir devlet, ayrı bir vergilendirme sistemleri var ama öğrenci aynı öğrenci. Azı değil fazlası yapılsın, bize de örnek olsunlar!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)