adscode

Ehliyet ve Açık Lise Ek Sınav Tarihleri Ertelendi

Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı ve Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavları ertelendi.

Ehliyet ve Açık Lise Ek Sınav Tarihleri Ertelendi
MEB

Milli Eğitim Bakanlığı, Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00" de yapılacağını, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı'nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılmasının kararlaştırıldığını bildirdi.

MEB'den konuya ilişkin yapılan açıklama;
 
Bakanlığımız Merkezi Sistem Sınav Yönergesi kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı (MTSAS-3) ile 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılması planlanan Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı FETÖ/PDY terör örgütü darbe kalkışması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.
 
Bu kapsamda; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00' de yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı’nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.
 
Ayrıca, üniversite sınavlarına girerek herhangi bir üniversiteyi kazanan açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerinin kayıt hakları mezuniyet durumlarına göre saklı kalacaktır. Konuyla ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile gerekli görüşmeler yapılmış, dolayısıyla öğrenciler herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)