adscode
adscode
adscode
adscode

Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit ikramı

Amasya Üniversitesi’nde final sınavlarına çalışan öğrencilere gece ücretsiz çay ve simit ikram ediliyor

Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit ikramı
Türkiye'den Haberler
Amasya Üniversitesi'nde, final sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz çay ve simit ikram ediliyor.

Üniversite tarafından hayata geçirilen uygulama kapsamında Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, öğrencilere kendi elleriyle çay, simit ve kahvaltılık ikram etti.

Uygulamanın öğrenciler tarafından da beğenildiğini ifade eden Orbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, zorlu final sınavları döneminde bir nebze de olsun öğrencileri rahatlamak ve onlara destek vermek amacıyla çay ve simit  ikramının başlatıldığını söyledi.

Orbay, sınav dönemi süresince uygulamanın devam edeceğini belirterek, şöyle konuştu:

"Sadece eğitim, öğretim ve araştırma olarak değil, öğrencilerimizin barınmasından ulaşımlarına, sosyal ve kültürel faaliyetlerine kadar birçok sorumluluk alanımız bulunuyor. Amasya Üniversitesi öğrencilerinin büyük bir kesimi il dışından geliyor ve barınma noktasında yurtlar ile kiraladıkları evlerde kalıyorlar. Öğrencilerimiz maalesef dönem içinde çalışmayıp vize ve final haftası yoğun bir çalışma temposuna giriyorlar. Bu dönemde öğrencilerimize bir nebze soluk aldırmak için böyle bir uygulamaya başladık."

Çay ve simit ikramının gece 24.00'te başlayıp bir saat servis yapılacağını belirten Orbay, sınavların sona ereceği güne kadar belirli günlerde öğrencilere ücretsiz olarak çay ve simit ikramının yanında, çorba ve pide dağıtımının da yapılacağını vurguladı.

Soğuk günlerde kendilerine ders çalışma alanı sağlayan ve ikramlarda bulunan üniversite yönetimine teşekkür eden öğrencilerden Ayşe Yılmaz ise "Vize ve final haftaları derslerimizin yoğunluğu nedeniyle genellikle ders çalışarak sabahlıyoruz. Gece geç saatte şehirde yemek yiyecek mekan bulamıyoruz. Böyle bir ikramın yapılması bizim için çok güzel oldu. Gece boyunca ders çalıştığımız için zinde olmamız gerekiyor, ders çalışmaya bir şeyler atıştırarak devam etmek dersimize olan motivasyonumuzu da artırıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)