adscode
adscode

TC HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

TC HALİÇ ÜNİVERSİTESİ
Okullardan Haberler
Kurucu: Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu
Rektör: Prof. Dr. Abdurrahman Eren
Kuruluş Tarihi: 1998
Bulunduğu İl: İstanbul
Akademik Birimleri: Tıp Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Hemşirelik Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Konservatuvar, Meslek Yüksekokulu, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Öğrenci Sayısı: 11.500 öğrencisi var.
Akademik Personel Sayısı: 300 tam zamanlı, 270 ders saat ücretli akademik personeli bulunuyor.
Burs Olanakları: Tam Burs, %50 Burs, %25 Burs, Çalışan Öğrenci Bursu, Akademik Başarı Bursu, Tercih Bursu, Spor Bursu, Engelli Bursu, Özel Yetenek Bursu, Kardeş Bursu, Mezun Öğrenci Bursu var.
Yurt Olanakları: Üniversite bünyesinde bir yurt bulunmamaktadır.
Öğrenci Kulübü Sayısı: 60 öğrenci kulübü var.
Yurt dışı Üniversitelerle İkili Anlaşmaları: Almanya, Hollanda, İngiltere, İspanya ve İskandinav ülkelerinin de yer aldığı 24 farklı ülkeden toplam 172 Erasmus anlaşması bulunmaktadır. Öğrenciler hem öğrenim hareketliliği hem de staj konusunda Erasmus+ programlarından yararlanıyor.
Ücreti: KDV Dahil 21.500 – 60.000 TL arasında ücretler var.
Öğrenciler neden sizi seçsin?
TC Haliç Üniversitesi, vakıf üniversiteleri içinde 18 yıllık deneyimi ve birçok alanda çeşitli başarılara imza atmış öğrencileri ile önemli bir yere sahiptir. Öğrenci sayısı bakımından 63 üniversite içinde 12. sırada yer almaktadır. İstanbul’un merkezinde bir kampüs üniversitesi olan Haliç Üniversitesi, modern binası, ileri teknoloji ile donatılmış sınıfları ve laboratuvarları, tecrübeli ve birikimli akademik personeli ile eğitimde kalite ve güveni amaç edinmiştir. Lisansüstü eğitimde, seçkin hocaların danışmanlığında yürütülen yüksek lisans ve doktora programları öğrencilerimize akademik alanda önemli bir referans oluşturmaktadır. Birçok üniversitede bulunmayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Konservatuvarı ile spor ve sanat alanında, Haliç Üniversitesi bir markadır. Haliç Üniversitesi yönetimi, 13 Mayıs 2016 tarihinden itibaren, Yükseköğretim Kurulu kararı ile İstanbul Üniversitesi’ne geçmiştir. İstanbul Üniversitesi rektörü Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, İstanbul Üniversitesi Yönetim Kurulu, Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti görevini üstlenmiştir. Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi’nin garantörlüğünde Haliç Üniversitesi artık daha da güçlü hale gelmiştir.
İletişim Bilgileri: www.halic.edu.tr  

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)