adscode
adscode

TED'den 201 Öğrenciye Tam Destek Bursu

Türk Eğitim Derneği, Ankara'da devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı 201 öğrenciye Tam Destek Bursu vermeye başladı.

TED'den 201 Öğrenciye Tam Destek Bursu
Burslar
Misyonu gereği kurulduğu günden bu yana maddi olanakları yeterli olmayan, başarılı çocukların eğitimine farklı burs programlarıyla destek veren Türk Eğitim Derneği, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokole göre, Ankara'nın çeşitli ilçelerindeki devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren 9. Sınıf öğrencisi 201 çocuğa maddi destekte bulunacak, akademik, sosyal ve kültürel gelişimlerine yönelik bir program uygulayacak.

Ankara Vali Yardımcısı Sayın Ali Sözen ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Sayın Selçuk Pehlivanoğlu'nun da katıldığı ve 2 Aralık 2017 Cumartesi günü, TED Üniversitesi'nde gerçekleştirilen oryantasyon programında öğrenciler ve aileleri bir arada oldular.

11'i fiziksel engelli 201 öğrenci, her hafta sonu TED Üniversitesi ve TED Ankara Koleji Yerleşkeleri'nde gerçekleştirilecek özel eğitim programlarında İngilizce, Türkçe ve Matematik dersleri alacak. İlgi ve yeteneklerine göre de sanat ve spor etkinliklerine katılacaklar. Tam Destek Bursu uygulaması önümüzdeki yıllarda da genişleyerek devam edecek.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)