adscode

YKS geç başvuru tarihi ne zaman?

YKS sınavı için başvurular sona erdi. ÖSYM tarafından 12 Şubat'da alınmaya başlayan YKS başvuruları 6 Mart'da sona erdi. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için ikinci bir fırsat olan YKS geç başvuruları ÖSYM tarafından hangi tarihte alınacak?

YKS geç başvuru tarihi ne zaman?
Sınavlar

YKS, üç ayrı oturumda gerçekleşecek. Birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi(TYT), ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi(AYT) ve üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) olarak uygulanacak. 2019 Üniversite sınavına katılacak olan adaylar, 12 Şubat - 6 Mart 2019 tarihleri arasında başvuruda bulundu. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise YKS geç başvuru gününde başvuru yapabilecek. Peki YKS geç başvuru günü ne zaman? YKS geç başvuru ücreti ne kadar?

YKS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

YKS başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, 19 Mart 2019 günü başvuru yapabilir. Sınav ücreti aynı gün ödenmelidir.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR? 

Geç başvuru günü sınav ücretleri TYT/AYT/YDT her biri için 75,00 TL  ödenecektir. Sınav ücreti geç başvuru gününde ödenmelidir.

DİKKAT: 2018-TYT Puanı 200 ve Üzeri Adaylardan, 2019-YKS’nin Hiçbir Oturumuna Girmeden 2018-TYT Puanını 2019-YKS Yerleştirmede Kullanmak İsteyenler İçin 2019-YKS Başvuru Ücreti/Geç Başvuru Günü Başvuru Ücreti : 20,00 TL/30,00 TL (Geç Başvuru Gününde yapılan Başvurularda Başvuru Ücreti aynı gün ödenmelidir.)


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)