adscode
adscode
adscode
adscode

Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama Dersi de Kaldırıldı

EĞİTİM Bir-Sen tarafından 19. Milli Eğitim Şurası’nda kaldırılması önerilen alkollü içki ve kokteyl hazırlama dersi komisyonu karıştırdı.

Alkollü İçki ve Kokteyl Hazırlama Dersi de Kaldırıldı
Eğitim

19. Milli Eğitim Şûrasunun dördüncü gününde Turizm Otelcilik ve turizm liselerindeki bir ders sebebiyle kriz patladı. 

Eğitim-Bir-Sen, Anadolu otelcilik ve turizm liselerinde verilen alkollü içki ve kokteyl hazırlanması dersinin kaldırılmasını önerdi. 

ÖNCE REDDEDİLDİ SONRA ONAYLANDI

Bu öneri komisyonda oylandı ancak reddedildi. Bunun üzerine öğleden sonraki oturumda Eğitim Bir-Sen temsilcileri konuyu yeniden gündeme getirdi. Reddedilen öneri bir kez daha oylandı. Bu kez öneri kabul edildi. Yani bu dersin kaldırılması yarın şûra genel kuruluna sunulacak öneriler listesinde olacak.

19.-eğitim-şurasi.jpg
EĞİTİM İŞ ŞURAYI TERKETTİ

Yeniden oylama sırasında ise salonda tartışma çıktı. Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz, reddedilmiş önerinin yeniden gündeme getirilemeyeceğini belirtti, öneri oylamada geçince ise salonu terk etti. 

Eğitim-Sen temsilcileri ise işleyişte usulsüzlük olduğunu belirterek tutanak tuttu. Tutanakta komisyon başkanının taraflı davranarak Eğitim Bir-Sen’in önerilerine pozitif ayrımcılık yapıldığı, komisyonun aldığı kararların meşruluğunu yitirdiği belirtildi.

eğitim-şurasi-içki-dersi.jpginternethaber


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)