adscode

Dereceye girdiler, açıköğretimi seçtiler

YKS Türkiye 788.'si Açıköğretim'de Tarih bölümünü, Türkiye 3638.'si ise Açıköğretim'de İşletme bölümü tercih etti.

Dereceye girdiler, açıköğretimi seçtiler
Üniversite
Güncelleme : 25-Aug-22 09:37

Anadolu Üniversitesi örgün eğitimde olduğu kadar Açıköğretim Sistemiyle açık ve uzaktan öğrenimde de Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından biri olmaya devam ediyor. Tercih döneminde rekor kıran Açıköğretim Sistemi’nde tüm kontenjanlar doldu. Bu kapsamda YKS’de yüksek başarı gösteren Talha Arslan Şahin sözel puan türünde Türkiye 788’incisi olarak Açıköğretim Fakültesi Tarih bölümünü tercih ederken eşit ağırlık puan türünde Türkiye 3638’incisi olan Ayşe Akyel de İşletme Fakültesi İngilizce İşletme bölümünü tercih etti.

Türkiye 788’incisi Şahin: “AÖF sayesinde ideallerime ulaşmayı hedefliyorum”

Sözel puan türünde Türkiye 788’incisi olan ve Açıköğretim Fakültesi Tarih Bölümünü tercih eden Talha Arslan Şahin, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini başlıca seçme sebebim çocukluğumdan beri ilgi alanım olan tarih bilimine olan merakımı giderebilmek, tarih şuuru ve vatan bilinci gibi değerleri kazanmak ve çevreme aktarabilmek. Dilediğim yerden dilediğim zaman öğrenme imkânı sağladığı için AÖF sayesinde ideallerime ulaşmayı hedefliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye 3638’incisi Akyel: Açıköğretim Sisteminin kariyerim için doğru olduğunu düşünüyorum”

Eşit ağırlık türünde Türkiye 3638’inci olan Kardelen Ayşe Akyel ise başarı ve tercihlerine ilişkin şunları söyledi: “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi bana İngilizce İşletme Bölümü okuma imkânı sunuyor. Kariyerim için açık ve uzaktan eğitimde köklü bir geleneğe sahip olduğu için Anadolu Üniversitesi’ni tercih ettim.”


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)