adscode
adscode

Eğitimde KDV kaldırılsın!

Lise kayıtları devam ediyor. Yakında üniversite tercihleri de başlar. Ve pek çok veli ikilem içerisinde...

Eğitimde KDV kaldırılsın!
Milliyet Diyalog

Devlet okullarında aradıklarını bulamıyorlar, özeller ve vakıflar ise çok pahalı! Kimileri adeta servet gerektiriyor.

“Parası olmayanın özel okullarda ne işi var?” diyenler mutlaka çıkacaktır. Onlara önerimiz, her çocuğu kendi çocukları gibi düşünmeleri!..

Çocuklar, sadece ailelerinin değil, ülkemizin geleceği. İçlerinden hangisinin, yarın, ülkemizin kaderini değiştireceği hiç belli olmaz. Bu yüzden, her çocuğumuza en iyi eğitim olanaklarının sağlanması gerekiyor.

 

 

KDV’ye gelince, veliler, yemeyip, içmeyip, gezmeyip, çocuklarını geleceğe daha iyi hazırlamak için dişinden tırnağından kısıp özel okula, dershaneye (kimileri kapandı dese de hâlâ harıl harıl çalışıyorlar) gönderiyorsa, onlardan bir de KDV almak ne kadar doğru?

Bir ara devlet desteği verildi, kesildi. Adil değildi, iyi oldu ama KDV indirimi, herkese uygulanacağı için çok daha adil ve devamlı olacaktır.

Kaldı ki kriz var diye hemen hemen her sektöre vergi indirimleri yapıldı, teşvikler verildi, eğitime de artık sıra gelmeli!

Devlet taşın altına elini koyarken, okul sahipleri de aynı duyarlılığı göstermeli ve devletin indirim yaptığı oranda bir indirim yaparak, okul ücretlerini makul seviyelere çekmeli. Yoksa, üç beş tuzu kuru okul dışında kontenjanların çoğu boş kalacak ki bunun milli servete verdiği zarar, yapılan indirimlerden çok daha yüksek olacaktır!

Demokraside çare tükenmez diyerek Amerikan füzeleri yerine Rus füzelerine yönelen Ankara, eminiz ki bu konuda da çare üretecektir!..

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)