adscode
adscode

Fikriniz Saklı Kalmasın!

2. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nin bu yılki konusu “Engelleri aşmak” olarak belirlendi.

Fikriniz Saklı Kalmasın!
Üniversite

Davranış bilimleri ve sağlık alanında Türkiye’nin ilk ve tek tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, bu yıl ikincisini düzenleyeceği Davranış Bilimleri Fikir Festivali’nde lise öğrencilerine “İçindeki deha adacıklarını keşfet, toplumda tespit ettiğin her türlü engele yapay zekâyı da kullanarak bir çözüm üret” çağrısında bulunuyor. Öğrenciler yarışırken bir yandan da festival programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmalarına katılabilecek.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile ikinci kez Davranış Bilimleri Fikir Festivali’ni düzenleyecek olan Üsküdar Üniversitesi, bu festival ile gençlerin fikirlerine sahip çıkıyor. Festivalin bu yılki teması “Yapay zeka alanındaki fikir ve projelerinle yaşamdaki engelleri kaldır, hayatı kolaylaştır” olarak belirlendi.

Festival ile geleceğin sahibi gençlerin güncel yaşamın içinde yer almaları, farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları, tüm engelleri kaldırmak adına özgün fikir ve proje çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedefleniyor.

Gelin yarışın, fikriniz saklı kalmasın

Lise öğrencilerini festivale katılmaya davet eden Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dünyada büyük teknolojiler ve buluşlar, önce fikir olarak zihinlerde tomurcuklanmış, daha sonra da hayata geçirilerek yaşamımızı kolaylaştıran yeniliklerin ortaya çıkmasını ya da insanlık için önemli bilimsel adımların atılmasını sağlamıştır. Herşey minik bir düşünceyle beyinde başlar. İlginç ve farklı fikirlerin üretilmesi, yenilikçi projelerin ortaya çıkması, geleceğin bilim insanlarının yetişmesi, genç yaşlarda zihinlere atılan binlerce fikir tohumuyla gerçekleşmektedir. Fikirlerinizle Davranış Bilimleri Fikir Festivali’ne katılarak atacağınız küçük adım belki de bilim dünyasının gelecekteki büyük adımı olabilir. Gelin, yarışın; fikriniz saklı kalmasın” dedi.

Üsküdar Üniversitesi Davranış Bilimleri Fikir Festivali, Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenleri ve Branş Öğretmenlerinin rehberliğinde, lise 9- 10- 11- 12. Sınıf öğrencilerinin her türlü bilimsel ve düşünsel üretimine açık olarak gerçekleştirilecek. Festivale katılacak gençler bir yandan “Yapay zeka alanındaki fikir ve projelerinle yaşamdaki engelleri kaldır, hayatı kolaylaştır” başlığı altında hazırlayacakları projeleri ile yarışırken diğer yandan festival programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmalarına katılabilecekler. Festivalde başarılı bulunan projeleri ise önemli ödüller bekliyor.

8 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşecek 2. Davranış Bilimleri Fikir Festivali’ne katılmak isteyenler en geç 24 Nisan 2015 tarihine kadar www.davranisbilimlerifestivali.com vewww.dbfestivali.com adreslerinde bulunan Başvuru Formları’nı doldurarak başvuru yapabilecekler. Kabul edilen çalışmalar arasında 1. seçilen projeye MacBook Pro, 2. seçilen projeye MacBook Air, 3. seçilen projeye ıPad Air verilecek. Ayrıca 4., 5., 6., 7. ve 8. olarak seçilen projelere 1000 TL değerinde hediye çeki, festivalde 9-10-11-12-13-14-15. olan projelere mansiyon ödülü verilecek.


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)