adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

Frankfurt’ta İnsan Kent rüzgarı

Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından çekilen İzmirlilerin gözünden İzmir’in anlatıldığı uzun metrajlı “İnsan Kent” belgeseli Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Türk Filmleri Festivali’nde…

Frankfurt’ta İnsan Kent rüzgarı
Üniversite
Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Türk Filmleri Festivali’ne Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazırladığı uzun metrajlı İzmir’e göç eden insanların hikayesinin anlatıldığı “İnsan Kent” belgeseli damgasını vurdu. Açılış filminin ardından gösterimi yapılan belgesel sinemaseverler tarafından büyük ilgi ve beğeni gördü.
 
Almanya’nın prestijli film festivalleri arasında yer alan Türk Filmleri Festivali açılış galasıyla başladı. Yaşar Üniversitesi ve Yasar Holding Gıda Grubu Pınar’ın destek verdiği festivalin galasına sanatçı Zuhal Olcay ve Perihan Savaş, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, İnsan Kent Belgeseli Genel Yönetmeni Prof. Dr. Nazlı Bayram ve çok sayıda izleyici  katıldı.Gecede, Türkiye'den konuk olarak gelen oyunculara onur ödülü verildi. Zuhal Olcay’ın ödülünü Prof. Dr. Barkan verdi. Onur ödülüne layık görülen ancak hastalığı sebebiyle etkinliğe katılamayan Halit Akçatepe'nin ödülünü ise Frankfurt Türk Film Festivali İstanbul Koordinatörü Serap Gedik aldı. Öte yandan gecede Zuhal Olcay, unutulmaz şarkılarından oluşan bir konser verdi.
 
“BİRBİRİMİZİ TANIMAYA KATKISI VAR”
 
Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Festivalin Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarının kaynaşmasına katkı sağladığını vurgulayan Ekici, "Ayrıca bu bağlamda festivalin Frankfurt şehrinde uyuma, birlikte yaşamaya, karşılıklı saygı ve anlayışının pekişmesine katkısını küçümseyemeyiz" dedi.
 
“DUYARLILIKLARIMIZI AVRUPA’YA TAŞIYACAĞIZ”
 
Rektör Prof. Dr. Murat Barkan Türk Filmleri Festivali’ne katılmaktan onur duyduklarını belirterek, “Yaşar Üniversitesi ve Türk Filmleri Festivali yaşıt. 14’üncü yılında Frankfurt’ta Türk Filmleri Festivali’ni destelemek 14 yaşında olan Yaşar Üniversitesi tarafından son derece gurur verici.  Üniversite olarak Avrupa’daki Türk varlığının eğitim, sanat ve kültür etkinliklerine duyarlı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Amacımız bu duyarlılığımızı Avrupa’ya, Avrupa’daki Türk varlığının bu alanlardaki duyarlılığını da İzmir’e taşımaktır. Ayrıca bu etkinliğe İzmir’in anlatıldığı “İnsan Kent” belgeseliyle katılmak büyük onur.” diye konuştu. 
 
“KATILMAK BÜYÜK MUTLULUK”
 
İnsan Kent Belgeseli Genel Yönetmeni ve Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazlı Bayram ise “Farklı coğrafyalardan gelerek yaşamını İzmir ile bütünleştiren insanların anlatıldığı belgeselin Frankfurt’ta düzenlenen film festivali vasıtasıyla Almanya’da yaşayan Türklere ulaştırmak büyük mutluluktur” dedi.
 
Galanın ardından festival boyunca çeşitli film ve belgeseller sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Pınar Gıda Müdürü Mali İşler ve Finans Müdürü Ayhan Durusu, Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü Hale Duymaz, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Barkan, Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Nazlı Bayram ve Yaşar Üniversitesi Görsel Yönetmeni Özer Batçıoğlu


 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)