adscode

YGS‘ye 12 gün kala spekülasyon alarmı

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı öncesi 'sabotaj' uyarısı üzerine teyakkuza geçildi. Yedek gözetmenler hazırda tutulacak, nüfus müdürlükleri pazar günü mesai yapacak.

YGS‘ye 12 gün kala spekülasyon alarmı
Eğitim
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 23 Mart Pazar günü yapılacak. Sınav öncesi geçmiş yıllarda karşılaşılan problemlerin önlenmesi için yeni tedbirler devreye sokuluyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'devletin tüm kademelerine yerleştiğini' belirttiği paralel yapının talimatıyla, bazı gözetmenlerin YGS'yi sabote edebileceği öne sürülmüştü.

VALİLİKLER TÜM ÖNLEMLERİ ALACAK

Bu çerçevede ÖSYM şimdiden hazırlık yaptı, gözetmen havuzu güncellendi. Son anda bazı gözetmenlerin sınava gelmemesi durumunda hızla havuzdaki yedek öğretmenler görevlendirilecek. Sınav öncesi valilikler de öğrencilerin dış faktörlerden etkilenmemesi için sınav merkezlerinde gerekli tedbirlerin alınmasını sağlayacak.

ÇALINMAYA KARŞI EKSTRA TEDBİR

Nüfus idareleri de sınav günü kimlik konusunda yaşanabilecek sıkıntılara karşı o gün 07.00-10.15 saatleri arasında çalışacak. Soruların çalınması ihtimaline karşı ekstra önlemlerin yanı sıra sosyal medyada devreye sokulabilecek spekülasyonlara karşı ise ilgili teknik birimler devrede olacak. NVİ Genel Müdürü Dr. Ahmet Sarıcan imzasıyla 81 il valiliğine ve nüfus müdürlüklerine gönderilen yazıda, YGS'ye katılacak adayların taleplerine göre hangi esaslara göre nüfus cüzdanı verileceği de ayrıntılı bir şekilde anlatıldı.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)