adscode
adscode
adscode
adscode
adscode
adscode

Dünya Gençleri Azınlığın Gücünü Tartışıyor

11 ülkeden liseli delegeler 27- 30 Kasım günleri Üsküdar Amerikan Lisesi’nde dünya meselelerini tartışıp çözümler önerecek.

 Dünya Gençleri Azınlığın Gücünü Tartışıyor
Özel Okullar
Birleşmiş Milletler Örgütü’nün alt kuruluşlarından biri olan Lahey Uluslararası Model Birleşmiş Milletler (THIMUN)’a bağlı olarak düzenlenen Türkiye Uluslararası Birleşmiş Milletler Konferansı (TIMUN) 46 okuldan 474 öğrencinin katılımıyla gerçekleşiyor.

Türkiye’de Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı düzenleyen ilk okul olma özelliğini taşıyan Üsküdar Amerikan Lisesi, Türkiye Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na 21. kez evsahipliği yapıyor. Konferansın bu yılki teması “Azınlığın Gücü”.

Genç delegeler “Azınlığın Gücü” temasının altında azınlıkların sorunlarını ve dünyayı etkileyen diğer pek çok sorunu her açıdan araştırarak çözüm bulmaya çalışacak. Güney Sudan’daki yasa dışı silah ticareti, Somali sorunu, Afrika’da temiz suya erişim ve sağlık sorunları ve Ukrayna’nın siyasi dengesizliği tartışılacak konulardan sadece birkaçı.

Mısır, Almanya, Hollanda, İsrail, Filistin, Ürdün, İtalya, Norveç, Fransa ve Suudi Arabistan’dan 183 , Türkiye’den ise 281 öğrencinin katılacağı konferansın onur konuğu Karabekir Akkoyunlu. Kendisi de 2001 Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu olan Karabekir Akkoyunlu, öğretim üyesi olduğu Avusturya, Graz Üniversitesi’nde Güney Doğu Avrupa ve Modern Türkiye dersleri veriyor.

 

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :

Etiketler :

Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)