adscode
adscode
adscode testttt
adscode oguzzz

MEB ve MSB'den iş birliği

Savunma sanayi alanında nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler tarafından imzalanan iş birliği protokolü, 6 ilde hayata geçirilmeye başlandı.

MEB ve MSB'den iş birliği
Eğitim
Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler tarafından 4 Ekim 2023 tarihinde imzalanan Meslekî Eğitim İş Birliği Protokolü kapsamında Ankara, Eskişehir, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli ve Yalova olmak üzere altı ilde beceri ve eğitim faaliyetlerine başlandı.
 
Gerçekleşen iş birliği protokolü ile belirlenen okullarda ve Millî Savunma Bakanlığı yerleşkelerinde savunma sanayisine yönelik nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi hedefleniyor.
 
Protokol kapsamındaki okulların makine ve tasarım teknolojisi, metal teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, elektrik-elektronik teknolojisi, denizcilik, endüstriyel otomasyon teknolojileri, bilişim teknolojileri, plastik teknolojisi, metalürji teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, kimya teknolojisi, gemi yapımı ve uçak bakım alanlarında öğrenim gören öğrencilere Millî Savunma Bakanlığı uzmanları tarafından eğitim verilecek.
 
Aynı zamanda burs alma kriterlerine sahip ve kontenjana giren öğrenciler dokuz ay süreyle asgari ücretin yüzde 30'u oranında burstan da faydalanacak.
 
Savunma sanayisinin ve enerji sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla önemli bir adım olarak değerlendirilen bu ve benzeri iş birliği protokolleri, müreffeh bir toplum hedefine ulaşmak için atılan adımların bir yansıması olarak dikkat çekiyor.

Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)