adscode
adscode

İstanbul İl Milli Eğitim’e yeni müdür

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür atandı. Murat Mücahit Yentür kimdir?

İstanbul İl Milli Eğitim’e yeni müdür
MEB
Güncelleme : 31-Aug-23 11:45

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür atandı. Yentür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in takdir ve tensipleriyle İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmış bulunmaktayım. Şahsıma böylesine onurlu bir görevi tevdi eden Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz eder, saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Yentür ayrıca sosyal medyada hesabından "Bu bir veda değil, vefadır" başlıklı bir mesaj paylaştı.

Resim

Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR Kimdir?

Elazığ’ın Maden ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Maden’de, lise öğrenimini Yalova’da tamamlayan Yentür; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Lisans, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Coğrafya Bölümü Yüksek Lisans, Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans mezunudur. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde doktora eğitimini tamamlayan Yentür, 2023 Haziran ayında Eğitim Bilimleri alanında doçentlik ünvanını almıştır. Bu çalışmalara ek olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. 

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde ve İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak lisans düzeyinde dersler veren Yentür, hâlen Ege Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Akademik kariyeri boyunca İngiltere Birmingham City ve Portekiz Interier Beira Üniversitelerinde “Öğretmenlerin Hizmet İçi Eğitiminin Geliştirilmesi” projelerinde yer almış, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanmış, ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri sunmuş, kitap bölümü yazarlığı yapmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbul Yavuz Selim İlköğretim Okulunda ve Sultan Selim Kız Meslek Lisesinde öğretmen olarak görev yapan Yentür; Fatih Ahmet Rasim Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcısı, Pertevniyal Lisesinde Müdür Başyardımcısı, Bahçelievler Anadolu Lisesi ve Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi / Fen Lisesinde Okul Müdürü, 2014-2021 yılları arasında Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapmıştır.

Yentür, 18.08.2021 tarihinde İzmir’e İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı. 

Makamdan ilk fotoğraf

Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ilk fotoğrafını da paylaştı. Yentür, "Başlangıcımız öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve İstanbul’umuz için hayırlı olsun. Bismillah…" dedi.

Resim

 


Emoji ile tepki ver!

Bu Haberi Paylaş :


Benzer Haberler
    0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • Diğer Yorumlar (0)